Yeşim Ustaoğlu söyleşisi İstanbul Modern Sinema’da

28.02.2019
A+
A-

Sinema yönetmenleriyle yapılan söyleşilere İstanbul Modern Sinema’da devam ediliyor. Bugün Yeşim Ustaoğlu ile söyleşi etkinliği düzenleniyor.

Yeşim Ustaoğlu söyleşisi İstanbul Modern Sinema’da

Yeşim Ustaoğlu söyleşisi İstanbul Modern Sinema’da bugün düzenlenecek. İstanbul Modern Sinema, farklı kuşaklardan yönetmenleri ağırladığı “Yönetmenlerle Buluşma” programının altıncısında Yeşim Ustaoğlu’nu ağırlıyor.

Sinemaseverler, 28 Şubat 2019 Perşembe günü düzenlenen Yeşim Ustaoğlu söyleşisinde yönetmenle bir araya geliyor

Türkiye’nin güncel sinema kültüründe sanatsal kimliği ve özgün yaklaşımlarıyla öne çıkan yönetmenler “Yönetmenler Buluşma” söyleşilerine konuk ediliyor. 

İstanbul Modern Sinema tarafından düzenlenen etkinlik SİYAD işbirliği ve Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla devam ediyor.

Serinin altıncı konuğu, 1990’lar Türkiyesi’nin erkek egemen sinema ikliminde karakterleri, hikâyeleri ve görsel diliyle hem yeni bir bakış açısı getiren hem de ardından gelen kadın yönetmenlere ışık tutan Yeşim Ustaoğlu oldu.

14 – 28 Şubat tarihleri arasında yönetmenin tüm filmlerinin gösterildiği program kapsamında, Yeşim Ustaoğlu’nun sineması ve yönetmenliği üzerine bir söyleşi de düzenleniyor.

Sinema yazarı Müge Turan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen söyleşi 28 Şubat Perşembe saat 19.15’te İstanbul Modern’de gerçekleşecek.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.