Yılmaz Erdoğan Bin Aşık Yılı Uzakta şiir kitabı raflarda

Daha çok sinema filmleri ile ve televizyonda “Çok Güzel Hareketler” adlı programıyla tanıdık Yılmaz Erdoğan’ı. Onun şair tarafı da biliniyor elbette. Öyle ki dördüncü şiir kitabı raflarda yerini aldı.

Yılmaz Erdoğan Bin Aşık Yılı Uzakta şiir kitabı raflarda yerini aldı. Ünlü oyuncu ve yönetmen Yılmaz Erdoğan’ın şiirleri de seviliyor. Yılmaz Erdoğan hayranlarının karşısına bu kez ‘şair’ sıfatı ile çıkıyor. Merakla beklenen yeni şiir kitabı Bin Aşık Yılı Uzakta İnkılâp Kitabevi etiketiyle okurlara ulaşıyor.

Yılmaz Erdoğan’ı daha çok sinemadaki işleri ile tanıyoruz. Vizontele, Organize İşler, Kelebeğin Rüyası, Ekşi Elmalar gibi yazıp yönettiği filmlerle sinemaseverlerin gönlünde ayrı bir yeri var. Onun şairliğini de bilenler biliyor elbette. Yılmaz Erdoğan, sekiz yıl aradan sonra yeni bir şiir kitabı ile okurlarla buluşuyor. Bin Aşık Yılı Uzakta şiir kitabı Yılmaz Erdoğan’ın dördüncü kez şiirleriyle okurlara ulaştığı kitap. 

Yılmaç Erdoğan’ın “Kayıp Kentin Yakışıklısı”, “Anladım”, “Sahiler Düş Düşler Sahi” şiir kitaplarının ardından çıkardığı Bin Aşık Yılı Uzakta uzun yılların birikimini ve değişimini içinde taşıyor.

Yılmaz Erdoğan’ın şiirleri, onun deyimiyle hece lambası. Bin Aşık Yılı Uzakta şiir kitabında yer alan şiirlerinden birini aşağıda okuyabilirsiniz:

Yeterince gerdim
Artık eriyorum.
Damla damla
Oluk oluk…

Bir yolculuk
Maddenin halleri arasında
Ahval sarmaşığının spiral gölgesinde
İki otuz beş bir kadrajda
Ve yakın plan
Kendimle vedalaşıyorum.

Küfretmeyi bıraktım.
Sabır çitliyorum.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.