Okay Temiz iklim için ritm tutacak

04.02.2020
A+
A-

Dünyaca ünlü sanatçı Okay Temiz, doğum günlerini geleneksel hale gelen “Ritmin Günü” başlığı ile kutlamaya devam ediyor. Sanatçı, her doğum günü konseri için bir tema belirliyor. “17. Ritmin Günü” buluşmasının temasını ise “iklim” başlığı ile belirledi.

Okay Temiz iklim için ritm tutacak. Dünyaca ünlü perküsyonist ve ritm ustası Okay Temiz, 81’inci doğum günü partisinin temasını “iklim” olarak belirledi. Okay Temiz, 11 Şubat’ta CRR’de iklim için sahnede olacak.

Usta sanatçının geleneksel hale gelen doğum günü kutlamalarının bu yıl 17’incisi düzenlenecek. “Ritmin Günü” başlığıyla düzenlenen buluşmanın bu yılki teması “iklim” olacak.

“17. Ritmin Günü” konserinin temasını “iklim” olarak belirleyen Okay Temiz, virtüöz besteci Aydın Esen “Orient Wind Jazz Grubu” ile sahnede olacak.

Orient Wind, Okay Temiz’in 1974’te Avrupa’nın en iyi caz müzisyenlerini bir araya getirerek İsveç’te başlattığı bir proje. İlerleyen yıllarda, Türkiyeli müzisyenlerin de katılımıyla ülkemizde yeni bir ses inşa eden Temiz; Aydın Esen ile birlikte kazandıkları deneyimlerin Orient Wind’in temelini oluşturduğunu söylüyor.

Sahnede Orient Wind’in yanısıra İranlı tombak ustası Mohammed Reza Mortazavi ve Yeni Gineli djembe hocası Sekau Amadou Kouyate de olacak.

Okay Temiz Ritim Atölyesi öğrencileri geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu doğum gününde de duayen perküstyonisti yalnız bırakmayacak.

ETİKETLER:
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.