Yuri Herrera Dünyanın Sonunu Önceleyen İşaretler ile raflarda

Meksikalı yazar Yuri Herrera’nın Dünyanın Sonunu Önceleyen İşaretler adlı kitabı Notos Kitap tarafından yayınlandı. Roman, Dante’nin İlahi Komedyası’na benzetiliyor.

Yuri Herrera Dünyanın Sonunu Önceleyen İşaretler ile raflarda

Yuri Herrera Dünyanın Sonunu Önceleyen İşaretler ile raflarda yerini aldı. Meksikalı yazar Yuri Herrera’nın Dünyanın Sonunu Önceleyen İşaretler adlı kitabı Notos Kitap tarafından yayınlandı. 

Romanın kadın kahramanı Makina’nın, kardeşini bulmak için Gabacho topraklarına geçiş macerasını anlatılıyor.

Yolculuk kolay değildir. Hayal kırıklığı, başkalaşım ve ölüm tehlikesi ile dolu olan yolculukta Makina’nın dört patrondan da yardım alması şarttır.

Makina’nın, evine dönebilmesi için kardeşinin izini sürmesi ve bu maço erkekler dünyasında hayatta kalmayı başarması gerekmektedir. 

Yuri Herrera’nın yazdığı üç romanı da Dante’nin İlahi Komedya’sına benzetiliyor. Bunların ikincisi Dünyanın Sonunu Önceleyen İşaretler…

Dünyanın Sonunu Önceleyen İşaretler, cehennemin dokuz aşamasını anlatan Aztek mitlerinden izlerle ilerliyor.

Kimliğinden sıyrılmak için ölüm şart mıdır? Öteki kimdir? Dil nasıl biçimlenir?

Yuri Herrera, okurları Makina’nın kılavuzluğunda arada kalmışlığın ve çok kültürlülüğün özüne dair çok katmanlı bir yolculuğa çıkarıyor.

Roman, okura Meksika ile Amerika arasındaki göçlere, yeraltı dünyasının tekinsiz işleyişine yakından bakmasını sağlıyor. Bedenlerin Göçü gibi sessizliklerle örülü, hem siyasi hem fantastik hem de distopik bir anlatı.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.