Zeki Müren’in Öpücüğü film çekimleri başlıyor

23.07.2021
A+
A-

Zeki Müren’in hayatı sinema filmi oluyor. Senarist Levent Kazak, Zeki Müren’in Öpücüğü adlı filmin senaryosunu tamamladığını açıkladı. Zeki Müren’i Haluk Bilginer canlandıracak. Yönetmen koltuğunda Ezel Akay ve henüz adı açıklanmayan bir yönetmen daha olacak.

Zeki Müren’in Öpücüğü film çekimleri başlıyor

Zeki Müren’in Öpücüğü film çekimleri başlıyor. Levent Kazak’ın senaryosunu yazdığı ve Zeki Müren’in hayatının sinemaya aktarılacağı filmde başrol Haluk Bilginer’in.

Levent Kazak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Zeki Müren’in Öpücüğü adlı filmin senaryosunu tamamladığını söyledi. Tiyatromuzun komedi türündeki oyunlarında rol alan Levent Kazak, belki de o çok ünlü “Tren… öpsün seni Zeki Müren” sloganından yola çıkarak filmin adını buldu… 

Levent Kazak, Ezel Akay ve Haluk Bilginer Zeki Müren’in Öpücüğü filmi ile 15 yıl sonra bir araya gelecek. Zeki Müren’in Öpücüğü film çekimleri ekim ayında başlayacak.

Usta yönetmen Ezel Akay, daha önce ‘Neredesin Firuze?’ ve ‘Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?’ filmlerinde Haluk Bilginer ve senarist Levent Kazak ile çalışmıştı. Sinemanın üç usta ismi Zeki Müren’in Öpücüğü adını taşıyan filmde birlikte çalışacak. 

İki yıldır filmin senaryosu üzerinde çalışan Levent Kazak, hazırlıkların bittiğini sosyal medya hesabı üzerinden şöyle duyurdu:

“Zeki Müren senaryosu geç oldu, güç oldu ama nihayet bitti. Zeki Müren’i anlatmak zormuş, neresinden tutsan elinde kalıyor. Yazılan ilk iki senaryo çöpe gitti. Üçüncüde farklı bir anlatma yöntemi buldum, sanırım maya tuttu. Ezel Akay ile çalışmaya başladık ve Haluk Bilginer’le.”

Ezel Akay, Haluk Bilginer ve Levent Kazak’ı 15 yıl sonra yeniden bir araya getiren Zeki Müren’in Öpücüğü’nün çekimleri ekim ayında başlayacak. Zeki Müren’i Haluk Bilginer canlandıracak.

Haluk Bilginer, 2009 yılında bir gazeteye verdiği söyleşide Zeki Müren’i canlandırmak istediğini söylemişti: “Türkiye’yi özellikle 70’li yılları anlatmak için Zeki Müren çok iyi bir araçtır. Senaryonun çalışmalarına başladım. Zeki Müren’i canlandırmayı çok istiyorum.”

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.