Zofia Goss pandemiyle tablo satışlarını arttırdı

15.11.2021
A+
A-

Zofia Goss, Polonyalı ressam… Türk genciyle evlenerek İstanbul’a yerleştikten sonra sanat hayatında yeni bir döneme adım atmış. Zofia Goss, pandamı döneminde eserlerinin daha çok satıldığını söylüyor.

Zofia Goss pandemiyle tablo satışlarını arttırdı. Pandemi hayatımızı olumsuz etkilerken, kimi alanlarda ise farklı olumlu reaksiyonlar yaşanıyor. Polonyalı ressam Zofia Goss, pandemi nedeniyle evlerinde kapananların resim sanatına olan ilgisinin arttığını belirterek “Çalışmalarıma bu dönemde daha çok rağbet oldu.” dedi.

Otomobil mühendisi bir baba ve gazeteci bir annenin 3 çocuğundan en küçüğü Zofia Goss, Varşova doğumlu. 5 yıldır İstanbul’da yaşıyor. Varşova Üniversitesi’nde ‘yeni medya sanatı’ eğitimi alan Zofia Goss, İran Filolojisi eğitimini tamamlayan bir sanatçı. Fotoğraf ve grafik tasarımı işlerinde ve reklam sektöründe çalışan Zofia Goss, ‘çocukluk düşüm’ dediği resim sanatından ise hiç ayrı düşmemiş.

Varşova’da Erasmus eğitimi için bulunan Türk genci Dağhan Yet ile tanışıp birbirlerine aşık olduktan sonra evlenerek İstanbul’da yaşantısını sürdüren ressam Zofia Goss, Uniq İstanbul’da 2 yıl resim çalışmalarına katılmış. Bu çalışmaların ardından ise sanat dünyasında adını duyurarak, yaptığı eserlerin satışına başlayan sanatçılar arasında yerini almış.

Ressam Zofia Goss figüratif ve portre tarzı resimlerine cemiyet hayatının ünlü ailelerinin ilgi gösterdiğini belirterek şöyle konuşuyor: “Pandemi ile insanları yaşamlarında çok boş zamanlar oldu. Bu arada evlerinden çıkmayan insanlar evleri ile ilgilendi. Dekorasyonlarını değiştirdi, hobilerini geliştirdi. Evlerine yeni resimler aldı, koleksiyonlarına yeni resimler kattı. Ben pandemi ile birlikte resim sanatına ilginin arttığın tahmin ediyorum. Çünkü benim resimlerime ilginin artmasını da pandemiye bağlıyorum”

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.