13. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri sahiplerini buldu

13. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri ile Baba Sahne Oyun Yazma Yarışması Ödülü sahiplerini buldu. Ödüller aynı mekanda özel bir gecede verildi.

13. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri sahiplerini buldu

13. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri sahiplerini buldu. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri iki yıldır pandemi nedeniyle verilememişti. Ödüller için Baba Sahne’de özel bir gece düzenlendi. 

Ödül gecesinde sadece Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri değil aynı zamanda Baba Sahne Oyun Yazma Ödülü de sahibini buldu.

Gecede Baba Sahne’nin 5. yaşı ve 2007’de kaybettiğimiz usta oyuncu Savaş Dinçel’in 80. yaşı, birlikte kutlandı!

Tiyatro dünyamızın prestijli ödül gecesi 1 Nisan 2022 Cuma akşamı Baba Sahne’de gerçekleşti.  

13. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri ve Baba Sahne Oyun Yazma Yarışması’nın ödülleri sahiplerine takdim edildi.

Gecede, Dinçel’in ailesinin, yakın dostlarının ve öğrencilerinin de aralarında bulunduğu, Sumru Dinçel, Leyla-Müjdat Gezen, Özge-Şevket Çoruh, Zerrin Tekindor, Nevra Serezli, Ozan Güven, Günay Karacaoğlu, İlyas Özçakır, Ömür Arpacı, Ahmet Saraçoğlu, Rıza Sönmez, Fırat Doğruloğlu, Cem Cücenoğlu, Serdar Orçin, Atılgan Gümüş, Seçkin Özdemir, Rüya Demirbulut, Mert Asutay, Nergis Çorakçı, Emrah Eren, Ragıp Yavuz gibi birçok isim katıldı.

13. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri sahipleri

13. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri, Müjdat Gezen Sanat Merkezi öğrencileri tarafından seçildi. Zerrin Tekindor ‘En İyi Kadın Oyuncu’, İlyas Özçakır ‘En İyi Erkek Oyuncu’, Kalabalık Duası ‘En İyi Oyun’, Güray Dinçol ise ‘En İyi Oyun Yönetmeni’ ödüllerine layık görüldü. Kazananlara ödülleri Müjdat Gezen ve Şevket Çoruh tarafından takdim edildi. 

Baba Sahne Oyun Yazma Yarışması Ödülü Onur Ümit’e

Baba Sahne’nin oyun yazarlarının teşvik edilmesi, tiyatro oyunu repertuvarının gelişmesi ve zenginleşmesi amacıyla 2019 yılında düzenlediği ancak pandemi nedeniyle ertelenen Oyun Yazma Yarışması’nın ödülleri de aynı gecede sahiplerini buldu. Seçkin Selvi, Ayşenil Şamlıoğlu, Özen Yula, Selen Korad Birkiye ve Tilbe Saran’dan oluşan seçici kurulun yaptığı titiz değerlendirmeler sonucunda yarışmanın birincisi “Rindlerin Akşamı” adlı eseriyle Onur Ümit olarak belirlendi.

Yarışmada ikincilik ödülünü “Empati Odası” adlı eseriyle Öznur Babur, üçüncülük ödülünü ise “Yanyana İki Nokta” adlı eseriyle Ayşegül İnan Gürer aldı. Kazananların ödülleri Seçkin Selvi ve Şevket Çoruh tarafından takdim edildi.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.