13. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali ‘Onur Ödülleri’

13. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali ‘Onur Ödülleri’ Ayşenil Şamlıoğlu ve Prof. Dr. İonna Kuçuradi’ye verilecek. 

13. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali ‘Onur Ödülleri’ sahipleri açıklandı. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali “Sinema Onur Ödülü” ve “Akademik Onur Ödülü” başlığında iki onur ödülü veriyor. 

Bu yıl onüçüncüsü düzenlenecek olan festivalin onur ödüllerinin kimlere verileceği açıklandı. 13. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali “Sinema Onur Ödülü” Ayşenil Şamlıoğlu’na, “Akademik Onur Ödülü” ise Prof. Dr. İonna Kuçuradi’ye verilecek. 

13. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin her yıl verdiği ‘Onur Ödülleri’ belli oldu.

“Sinema Onur Ödülü”ne sinema ve tiyatroda yıllardır sürdürdüğü çalışmaları için oyuncu Ayşenil Şamlıoğlu’na değer bulundu.

İnsan hakları ve ifade özgürlüğü konusunda sürdürdüğü çalışmaları nedeniyle “Akademik Onur Ödülü” Prof. Dr. İonna Kuçuradi’ye değer bulundu. 

Ödüller, 16 Kasım 2023 Perşembe akşamı festivalin açılış töreninde takdim edilecek.

Törende, ayrıca; sinema sanatının tanıtılması ve gelişmesi için yaptığı katkılar nedeniyle Alin Taşçıyan’a ve görüntü yönetmeni olarak birçok filmin ortaya çıkmasında emeği olan Hüseyin Özşahin’e “Sinemaya Katkı Ödülleri” verilecek.
Festivalin 13. yıl afişi, sanatçı Emre Senan tarafından tasarlandı.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.