150 milyon yıllık dinazor iskeleti mezatta satılacak

Fransa’da bir mezatta 150 milyon yallık dinazor iskeleti satışa konulacak. Dinazor iskeletinin fiyatının 1,2 milyon avroya kadar yükselmesi bekleniyor.

150 milyon yıllık dinazor iskeleti mezatta satılacak. Fransa’daki bir mezatta 150 milyon yıllık dinozor iskeleti satışa çıkarılacak. Paris’te yapılacak olan açık arttırma usulü satışta 150 milyon yıllık dinozor iskeletinin alıcısının kim olacağı merakla bekleniyor. 

Mezatta satışa çıkacak olan “Camptosaurus” cinsi dinozor iskeleti için 150 milyon yıllık açıklaması yapıldı. Paris’te 20 Ekim’de yapılacak açık artırmada “Barry” ismi verilen dinozorun, 150 milyon yıl önce yaşadığı belirtildi.

150 milyon yıllık dinazor iskeletinin fiyatının mezatta 1,2 milyon avroya kadar çıkabileceği öne sürülüyor. 

ABD’nin Wyoming eyaletinde 2000’li yıllarda keşfedilen dinozor iskeletinin kafatasının yüzde 90’ı, dişleriyle birlikte bugüne kadar çok iyi muhafaza edildi.

İki metre uzunluğundaki dinozora ismini veren paleontolog Barry James, iskeleti restore eden ilk isim olmakla biliniyor.

Daha önce Drouot Müzayede Evi’nde 2022’de Zephyr isimli 150 milyon yıllık dinozorun iskeleti yaklaşık 673 bin avroya ve 2021’de ise Big John isimli 66 milyon yıllık dinozor yaklaşık 6,6 milyon avroya satıldı.​​​​​​​​​​​​​​

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.