Bursa Bülbülü vizyon tarihi açıklandı

Ata Demirer’in başrolünde oynadığı Bursa Bülbülü filiminin vizyon tarihi açıklandı. Sinema seyircisiyle buluşmaya hazır olan Bursa Bülbülü filmi 1980’li yıllarda çay bahçesinde şarkıcılık yapan gencin kaset çıkarma hayaline dair serüvenini anlatıyor.

Bursa Bülbülü vizyon tarihi açıklandı. Ünlü komedyen Ata Demirer’in başrolünde oynadığı Bursa Bülbülü sinemada seyirciyle buluşmaya hazır. 

Bursa Bülbülü filmi sinemalarda vizyona girecek. Yönetmenliğini Hakan Algül’ün üstlendiği Bursa Bülbülü filminin vizyon tarihi açıklandı. Bursa Bülbülü 6 Ekim’de sinemalarda gösterime girecek. 

Ata Demirer‘in senaryosunu yazıp, aynı zamanda başrolünde yer aldığı Bursa Bülbülü vizyon tarihi açıklandı. Filmin yapımcılığını BKM üstlendi. 

Bursa Bülbülü filminin konusu

Gazino kültürünün hala revaçta olduğu 1980’lerde, Bursa’da bir çay bahçesinde şarkıcılık yapan ve en büyük tutkusu kaset çıkarmak olan Cengiz’in hayatı Taşkın’la karşılaşmasıyla değişir. Taşkın’ın babası, dönemin ünlü bestekarı Şerafettin’in yaptığı bir bestenin kaseti için çok iyi bir çıkış olacağını düşünerek ağabeyinden borç alan Cengiz’in bu süreçte Taşkın ve Taşkın’ın kız kardeşi Arzu ile yaşadığı birbirinden talihsiz olaylar zinciri izleyenlere keyifli ve eğlenceli anlar yaşatacak.

Filmde Ata Demirer’in yanı sıra, Cem Gelinoğlu, Özge Özacar, Tarık Papuçcuoğlu ve Melek Baykal başta olmak üzere Celil Nalçakan, Toygan Avanoğlu, Berkay Tulumbacı, Seda Türkmen, Aycan Koptur, İnci Şen, Hakan Akın, Seçil Mutlu, Erkan Taşdöğen, Murat Kılıç, Neslihan Arslan, Ramiz Mullamusa, Cem Zeynel Kılıç, Bedir Bedir, Erkan Üçüncü, Uğur Arda Başkan, Muharrem Türkseven, Cem Cücenoğlu, Kerem Alp Kabul, Emre Şen, Mert Asker, Irmak Ecem Aydemir gibi birçok önemli usta isim yer alıyor.

 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.