Andy Warhol İstanbul’da

Pop art sanatının öncülerinden Andy Warhol’un 125 eserinin yer alacağı sergi İstanbul’da açılacak. Sergi 1 Ekim 2023 – 29 Şubat 2024 arasında açık kalacak.

Andy Warhol İstanbul’da… Pop art sanatının öncülerinden Andy Warhol’un eserleri İstanbul’da sergilenecek. “Andy Warhol-İstanbul” sergisi, 1 Ekim’de açılacak. 

Andy Warhol ABD’li ressam, film yapımcısı ve grafik tasarımcı… 20. Yüzyılın en tanınmış ve etkili pop art sanatçılarından biri olan Warhol’un 125 eserinin yer aldığı “Andy Warhol-İstanbul” sergisi,  İstanbul Lale Müzesi’nde açılacak. 

Sergi 1 Ekim’de açılacak ve 29 Şubat 2024 tarihine kadar İstanbul Lale Müzesi’nde ziyaretçileri ağırlayacak. 

Sergide yer alan 10 eser ise Beyoğlu Kültür Yolu Etkinlikleri kapsamında 30 Eylül’den itibaren 2 hafta boyunca Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) sanatseverlerle buluşacak.

Pop art akımının önde gelen temsilcilerinden Warhol, sanat dünyasına getirdiği radikal yaklaşımlarla tanınıyor. Pittsburgh’da 1928’de doğan Warhol, Slovak göçmen bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi.

Sanat kariyerine ticari illüstrasyonlar yaparak başlayan Warhol, zamanla modern sanat dünyasının renkli isimlerinden biri oldu.​​​​​​​

ETİKETLER:
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.