2. Uluslararası Balkan Müzik Festivali başlıyor

09.10.2020
A+
A-

2. Uluslararası Balkan Müzik Festivali bugün Edirne’de başlıyor. Dört gün sürecek festivalde bol bol müzik var elbette. Ancak bu yıl ünlü ressam Devrim Erbil sergisi de sanatseverleri bekliyor.

2. Uluslararası Balkan Müzik Festivali bugün başlıyor. 12 Ekim’de sona erecek olan festivale Edirne ev sahipliği yapıyor. Trakya Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (TRAKSEV), tarafından ilki geçtiğimiz yıl düzenlenen Uluslararası Balkan Müzik Festivali’nin ikincisi 9-12 Ekim tarihlerinde Edirne’de düzenleniyor. 

Edirne’deki festivalin mekanı tarihi İtalyan Kilisesi. Yıllardır atıl durumda kalan 168 yıllık İtalyan Kilisesi’nde düzenlenecek olan 2. Uluslararası Balkan Müzik Festivali’nde bu yıl sadece müzik yok. Aynı zamanda ünlü ressam Devrim Erbil’in sergisi de yer alıyor. 

Ülkemizin dünyaca ünlü ressamı Devrim Erbil’in Edirne’de ilk kez gerçekleştireceği kişisel resim sergisi ile açılışını yapacak olan Uluslararası Balkan Müzik Festivali, aynı gün Türkiye’nin en önemli bestekarlarından ve kanun icracılarından Göksel Baktagir’in konserine ev sahipliği yapacak.

10 Ekim günü, en hızlı keman sanatçısı olarak adını Guinness Rekorlar Kitabı’na yazdıran Muhammed Yıldırır ve kendine özgü gitar icrasıyla bir marka olmuş Bilal Karaman konseri gerçekleşecek.

Festivalin üçüncü günü ise TRAKSEV kurucu başkanı ve dünyanın sayılı klarnet sanatçılarından olan Serkan Çağrı Balkan Jazz Project Konseri ile seyirci karşısına çıkacak. Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuarı üyelerinden oluşan Trakya Ensemble ise festivalin kapanış konserini verecek.

Devrim Erbil kişisel resim sergisi her gün 10.00-16.30 saatleri arasında sanatseverlerin ziyaretine açık olacak. Bu yıl Covid-19 Salgını tedbirleri doğrultusunda seyircisiz gerçekleştirilecek olan konserleri müzikseverler, Uluslararası Balkan Müzik Festivali sosyal medya hesapları üzerinden istedikleri yerde canlı olarak takip edebilecekler.

2. Uluslararası Balkan Müzik Festivali Programı

9 Ekim 2020

Devrim Erbil Resim Sergisi – 15.30

Göksel Baktagir Konseri – 16.00

10 Ekim 2020

Muhammed Yıldırır & Bilal Karaman Konseri – 20.00

11 Ekim 2020

Serkan Çağrı Balkan Jazz Project Konseri – 20.00

12 Ekim 2020

Trakya Ensemble Konseri – 20.00

 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.