30. Ankara Film Festivali onur ödülleri belli oldu

Türk sinemasında köklü bir yeri olan Ankara Film Festivali’nde onur ödüllerinin sahipleri açıklandı. Onur ödülleri üç başlıkta veriliyor: Aziz Nesin Emek Ödülü, Sanat Çınarı Ödülü ve Kitle İletişim Ödülü.

30. Ankara Film Festivali onur ödülleri belli oldu

30. Ankara Film Festivali onur ödülleri belli oldu. Kadir İnanır, Nazlı Eray ve Gülse Birsel ödüle değer bulundular. 

Ankara Uluslararası Film Festivali, Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenleniyor. Vakfın yönetim kurulu tarafından festivalde Aziz Nesin Emek Ödülü, Sanat Çınarı Ödülü ve Kitle İletişim Ödülü’nden oluşan Onur Ödüllerinin sahiplerini açıkladı. 

Aziz Nesin Emek Ödülü, Kadir İnanır’a değer bulundu. Kadir İnanır’a ödülün değer bulunması ise şu ifadeyle açıklandı: “1970 yılında yola çıktığı sinema serüveninde önemli filmlere imza atıp, birçok ödül alan, yıllar içinde unutulmaz bir ikona dönüşen Kadir İnanır” 

Sanat Çınarı Ödülü, Ankara’da doğmuş ya da sanat yolculuğunu Ankara’da yapmış isimlere veriliyor. Bu yıl Sanat Çınarı Ödülü, Ankara’da doğan ve bu kentin hikayelerini yazan Nazlı Eray’a değer bulundu.

Kitle İletişim Ödülü ise Gülse Birsel’e değer bulundu. Yapılan açıklamada şöyle denildi: “Medyanın tüm mecralarında eserler veren, özgün tarzıyla öne çıkan yazar, senarist, yapımcı ve oyuncu Gülse Birsel’e takdim edilmesine karar verildi.”

Onur Ödülleri, sahiplerine 18 Nisan 2019 tarihinde MEB Şura Salonunda düzenlenecek Ankara Uluslararası Film Festivali Açılış Töreni’nde verilecek. 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.