Aşk Kalıcıdır Tuna Kiremitçi romanından tiyatroya uyarlandı

13.01.2019
A+
A-

Tuna Kiremitçi’nin ‘Dualar Kalıcıdır’ adlı romanı tiyatroya uyarlandı. Aşk Kalıcıdır adıyla sahnelecek olan oyunda iki kadının İstanbul’da kesişen hayatları, dostlukları ve sırdaşlıkları konu ediliyor.

Aşk Kalıcıdır Tuna Kiremitçi romanından tiyatroya uyarlandı

Aşk Kalıcıdır Tuna Kiremitçi romanından tiyatroya uyarlandı. Tuna Kiremitçi’nin yazdığı ‘Dualar Kalıcıdır’ romanı ‘Aşk Kalıcıdır’ adıyla tiyatroda. 

Aşk Kalıcıdır oyunu, Rosella Galante ile kendi yolunu bulmaya çalışan genç Pelin’in sevgi, aşk ve sadakat üzerine kurulu dostluklarını sahneye taşıyor.  Viyanalı Yahudi bir kadın olan Rosella Galante, II. Dünya Savaşı sırasında İstanbul’a sığınmıştır. Eşi bir akademisyendir. Rosella İstanbul’da bir şaire aşık olur. Bu şair Nazım Hikmet mi Attila İlhan mı, bir kurgu olarak seyirciye sorular sorduruluyor.

Hakan Altıner’in yönetmenliğini üstlendiği oyunda Damla Cercisoğlu, Dilek Türker başrollerde oynuyor. 

Oyunun ışık tasarımı Nejat Karaorman’a, efekt tasarımı Metin Hoşgül’e, dekor tasarımı ise Cihan Aşar’a ait. 

Tiyatro Ayna yapımcılığında sahnelenecek “Aşk Kalıcıdır”ın prömiyeri 20 Ocak 2019 tarihinde Akatlar Kültür Merkezi’nde yapılacak. Oyunun galası ise 24 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. 

Tarihler: 20 Şubat 2019 Çarşamba – Saat 20:30

Yer: Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi

Ücret: – Tam 56.50 TL, Öğrenci 46.50 TL

Biletler:  Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00  ve  gişe satışı 

Adres: Zeytinoğlu Cad. No:8 Akatlar Beşiktaş İstanbul

Telefon: 0212 351 93 82-83-84

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.