Burcu Biricik Çiçero filmindeki rolü için kimleri izledi

13.01.2019
A+
A-

Çiçero filminde Burcu Biricik, bir Alman casusu canlandırıyor. Alman aksanıyla Türkçe konuşan casus Cornelia Kapp rolü için nasıl hazırlandı? Aksanlı konuşmayı öğrenebilmesi için dikkat çekici bir yöntemi uyguladı.

Burcu Biricik Çiçero filmindeki rolü için kimleri izledi

Burcu Biricik Çiçero filmindeki rolü için kimleri izledi? Çiçero filminde Erdal Beşikçioğlu ile başrolü paylaşan Burcu Biricik, rolüne nasıl hazırlandığını anlattı. 

Burcu Biricik, Çiçero filminde Alman casusu canlandırıyor. Filmde Cornelia Kapp adıyla Hitler’in yardımcısının yanında çalışan ajan rolünü oynayan Burcu Biricik, Almanca aksanı için nasıl çalıştığını açıkladı. 

Burcu Biricik, dizilerden ve sinema filmlerinden tanıdığımız Meryem Uzerli ve Wilma Elles’ten yararlanmış. 

İkinci Dünya Savaşı döneminde Ankara’da Türk casus Çiçero’nun meceralı hayatını anlatan filmde Burcu Biricik, Almanca aksanlı konuşmak durumundadır. Ancak Almanca bilmeyen ve bu nedenle de Türkçe’deki aksanı nasıl oturtacağını bilemeyen Burcu Biricik, ilginç bir yöntem bulmuş. 

Genç oyuncu, Alman arkadaşlarından yardım istemiş. Ancak, Almanya’da yaşamış Türk arkadaşlarının aksanı ile gerçek Almanlar’ın aksanları farklı olduğu için bundan da vazgeçmiş.

Burcu Biricik, Çiçero filmindeki rolüne Meryem Uzerli ve Wilma Elles’in röportajlarını, dizilerini izleyerek hazırlanmış. Meryem Uzerli ve Wilma Elles, seyircinin yakından tanıdığı iki isim. Her iki kadın sanatçı da Almanya doğumlu. Meryem Uzerli, Almanya’da doğmuş Türk sanatçı. Wilma Elles ise Alman sanatçı. Her iki oyuncu da özellikle televizyon dizileri ile izleyicinin ilgi odağına oturan isimlerden. 

Burcu Biricik, her iki kadın oyuncunun nelere vurgu yaptığını izleyerek öğrendiğini ve bunu da Çiçero filminde uyguladığını söyledi. 

Çiçero film fragmanında Burcu Biricik’in aksanlı konuşmasını izleyebilirsiniz.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.