570 Bin TL’lik The Hobbit

570 Bin TL’lik The Hobbit

Dünyaca ünlü fantastik roman The Hobbit’in ilk baskılarından biri 137 bir pounda (yaklaşık 570 bin TL) satıldı. Edebiyat dünyasına adını yazdıran J.R.R. Tolkien’in eseri için Londra’da müzayede düzenlendi.

Yazarın Leeds Üniversitesi’nden öğrencisi Katherine “Kitty” Kilbride’a hediye ettiği ve kendi icadı olan Elf dilinde imzaladığı The Hobbit’in ilk baskılarından biri olan kitap için 70 bin pound değer biçilmişti. 1937 tarihli kitabı Sotheby’s Müzayedeevi’nin Londra’da düzenlediği etkinlikte satın alan kişinin ismi açıklanmazken, belirlenen bedelin katlanması herkesi şaşkına çevirdi.

The Hobbit’in ilk baskılarından biri 2008’de 60 bin pounda (yaklaşık 248 bin TL) satılmıştı. The Hobbit, Peter Jackson tarafından beyazperdeye de uyarlandı. Üçlemenin ilk filmi An Unexpected Journey (Hobbit: Beklenmedik Yolculuk) 2012’de , ikinci filmi The Desolation of Smaug (Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları) 2013’te ve üçüncü filmi The Battle of the Five Armies (Hobbit: Beş Ordunun Savaşı) 2014’te gösterime girdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.