68. Sait Faik Hikâye Armağanı Kâmil Erdem’e

12.05.2022
A+
A-

68. Sait Faik Hikaye Armağanı sahibini buldu. Kâmil Erdem’in “Yok Yolcu” adlı eseri ödüllendirildi.

68. Sait Faik Hikâye Armağanı Kâmil Erdem’e değer bulundu. 68. Sait Faik Hikaye Armağanı kazananı açıklandı. 

Sait Faik Hikâye Armağanı’nın bu yılki kazananı Kâmil Erdem oldu. Ödül, Kâmil Erdem’in Yok Yolcu adlı kitabına layık görüldü.

68. Sait Faik Hikâye Armağanı yeni sahibini buldu. 68. kez düzenlenen yarışmada, yazar Kâmil Erdem ödüle değer görüldü.

Sait Faik Hikaye Armağanı seçici kurul başkanlığını Doğan Hızlan üstlendi. Seçici kurulda Hilmi Yavuz, Nursel Duruel, Prof. Dr. Jale Parla, Murat Gülsoy, Beşir Özmen ve Metin Celal yer aldı.

Seçici Kurul, 68. Sait Faik Hikâye Armağanı‘nı Kâmil Erdem’in “Yok Yolcu” adlı eserine değer bulmasını şu gerekçeye bağladı: “Hayatı, toplumu, bireyler arası ilişkileri incelikli gözlemleriyle, dile hâkim, şiirsel ve özenli bir anlatımla, ustaca yansıtması” 

Kâmil Erdem’in teşekkürü

Yazar Kâmil Erdem, 68. Sait Faik Hikaye Armağanı kazanmasının ardından sosyal medya hesabından bir teşekkür mesajı paylaştı. Kâmil Erdem teşekküründe şu ifadelere yer verdi:Öykümüzün büyük ustasının adıyla anılmaktan çok mutlu oldum. Seçici kurula, duygu/düşüncelerini yazan ve kutlayan okurlara ve yazarlara ve dostlara teşekkür ederim.”

 

Kâmil Erdem hakkında

1945’te Erzurum’da doğdu, Erzurum Lisesi’ni bitirdi. Ankara Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nin Edebiyat ve Rus Dili ve Edebiyatı bölümlerinde okudu.

80′ sonrasında Tan Seçki’sinde ve Morköpük’te öyküleri yayınlandı. İlk öykü kitabı Şu Yağmur Bir Yağsa, okurlar ve eleştirmenler tarafından beğeniyle karşılandı. İkinci öykü kitabı Bir Kırık Segâh ile 2019 Haldun Taner Öykü Ödülü’nü kazandı.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.