74. BAFTA Ödülleri’ne Nomadland damga vurdu

Oscar ödüllerinin habercisi BAFTA Ödülleri sahiplerini buldu. 74. BAFTA Ödülleri’ne ‘Nomadland’ damga vurdu. Film dört ödül kazandı.

74. BAFTA Ödülleri’ne Nomadland damga vurdu. Oscar ödüllerinin habercisi olarak nitelendirilen BAFTA Ödülleri sahiplerini buldu. 74. BAFTA Ödül Töreni seyircisiz düzenlendi. 

İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) tarafından dağıtılan 74. BAFTA Ödülleri’ne Nomadland damga vurdu. Film dört ödül kazandı. 

Londra’da Royal Albert Hall’daki ödül töreni pandemi nedeniyle seyircisiz düzenlendi. Geçen yıl BAFTA ödüllerinde oyunculuk kategorilerinde sadece beyaz adaylara yer verilmesi tepkilere yol açmıştı. Bu yıl adayların yarısından fazlasının beyaz olmaması dikkat çekti.

74. BAFTA’da Nomadland damgası 

74. BAFTA Ödüllerine Nomadland damga vurdu. Amerikan yapımı “Nomadland” filmi ‘En iyi film’, ‘yönetmen’, ‘aktris’ ve ‘sinematografi’ olmak üzere 4 dalda ödül kazandı.

Nomadland, daha önce de Altın Küre dahil birçok ödül kazanmıştı. Oscar yarışının favorileri arasında gösterilen film, modern bir göçebe hikayesini anlatıyor. 

74. BAFTA Ödülleri’ne layık görülen isimler

Yönetmen Chloé Zhao, BAFTA’da en iyi yönetmen ödülünü kazanan ikinci kadın oldu.

En İyi Kadın Oyuncu ödülüne ise Frances Mcdormand, Nomadland’deki rolü ile layık görüldü.

En İyi Erkek Oyuncu ödülü The Father filmindeki rolü ile Anthony Hopkins’e verildi.

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülü Minari adlı filmdeki rolü ile Yuh-Jung Youn’a; En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülü ise Judas and the Black Messiah’daki rolü ile Daniel Kaluuya’ya gitti.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.