Agatha Christie’nin 125’inci Doğum Günü

Agatha Christie’nin 125’inci Doğum Günü

Polisiye edebiyatın en ünlü yazarlarından olan Agatha Christie’nin 125’inci doğum günü kutlanıyor. Yazarın bugüne dek görülmemiş gençlik fotoğrafları bu kutlamalar çerçevesinde Londra’da Bakside Galerisi’nde sergileniyor.

1976 yılında hayata veda eden Agatha Christie’nin bu yıl 125’inci doğum günü kutlanıyor. Yazarın aile arşivinden alınan fotoğraflar ve özlü sözlerinden oluşan paragraflar da düzenlenen sergide yer alıyor. 26 Ağustos’ta açılacak olan sergi 6 Eylül’e kadar açık kalacak.

Sergide süpriz

“Agatha Christie: Unfinished Portrait” adlı sergide ziyaretçilire bir de sürpriz bekliyor.  Sergide yazarın, Oscar Kokoschka’nın yaptığı bir portresi yer alıyor.

Yazarın anısına doğduğu şehir olan Torquay’da ‘Torre Abbey Festivali’ düzenleniyor. Festival bu yıl 11-20 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Festivalde bu yıl 100’ü aşkın etkinlik düzenlenecek.  Organizatörler 10 bini aşkın rezarvasyon olduğunu belirtiyor.

Yaşamı boyunca 60’ı aşkın roman kaleme alan, Hercule Poirot ve Miss Marple gibi iki ünlü dedektifi okura armağan eden Christie’nin “Hayatım” adlı bir de otobiyografisi bulunuyor. Christie tüm zamanların en çok satan yazarları unvanıyla Guiness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırmış bir yazar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.