“Ah Belinda” Neslihan Atagül ile yeniden

04.07.2022
A+
A-

Türk sinemasının unutulmaz filmlerinden Aaahh Belinda bu kez “Ah Belinda” adıyla Netflix için çekildi. Neslihan Atagül, orijinal filmdeki Müjde Ar’ın rolünde kamera karşısına geçti. Filmin çekimleri tamamlandı.

“Ah Belinda” Neslihan Atagül ile yeniden

“Ah Belinda” Neslihan Atagül ile yeniden çekildi. Türk sinemasının unutulmaz filmlerinden olan başrolünü Müjde Ar’ın oynadığı “Aaahh Belinda” adlı film bu kez “Ah Belinda” ismi ve Neslihan Atagül ile seyircinin karşısına çıkacak. 

Neslihan Atagül’ün rol aldığı filmin çekimleri tamamlandı. 

1986 yılı yapımı “Aaahh Belinda”, Atıf Yılmaz’ın yönettiği ve o döneme damga vuran bir filmdi. Müjde Ar’ın başrolünde oynadığı filmin yeniden çevriminde Neslihan Atagül rol aldı. Orijinal filmde Müjde Ar ile birlikte filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Yılmaz Zafer, Macit Koper, Mehmet Akan, Füsun Demirel, Erol Durak, Güzin Özipek gibi isimler bulunuyordu.

Neslihan Atagül en son Star TV’de yayınlanan ‘Sefirin Kızı’ dizisiyle ekranlardaydı. Neslihan Atagül, Ah Belinda filminin çekimlerinin tamamlandığını Instagram paylaştığı bir dizi fotoğrafla duyurdu.

Atagül, sette çekilen fotoğraflarını, “Beni destekleyen tüm ekibe, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız! Harikaydınız…” mesajıyla paylaştı.

OGM Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği Ah Belinde Netflix’te yayınlanacak. 

“Aaahh Belinda” adlı filmini Atıf Yılmaz “Sosyal İçerikli Fantastik Filmler” diyerek tarif etmişti. Filmin senaryosu Barış Pirhasan’a ait. Film, 23. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Kadın Oyuncu olmak üzere toplam üç kategoride ödülün sahibi oldu.

Aaahh Belinda filminin konusu

“Aaahh Belinda”nın konusu kısaca şöyle: Serap (Müjde Ar), modern ve başarılı bir tiyatro oyuncusudur. Pişirmek, temizlik ve çocuk doğurmaktan ibaret olan kadına biçilmiş geleneksel rolü hor görmekte, dönemin şartlarına nazaran Avrupai bir yaşam sürmektedir. İlk defa bir reklam filminde oynamayı kabul eder. Piyasaya yeni sürülen Belinda isimli şampuanın reklamında Naciye isimli, iki çocuklu, tipik bir ev kadınını canlandıracaktır. Çekimler esnasında boyut değiştirerek birden kendini Belinda reklamındaki Naciye olarak bulur. Erkek arkadaşı Suat dahil kimseyi Serap olduğuna inandıramaz. Israrlı açıklamaları fayda etmez ve kendini akıl hastanesinde bulur. Tam yeni hayatını kabullenmeye başlamışken önceki hayatına geri döner.

Neslihan Atagül’lü “Ah Belinda” filminin yapımcılığını OGM Pictures üstleniyor. Film Netflix’te yayınlanacak.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.