Ah Zavallı Erkekler

Hülyanida Şahin, sıradışı bir bakışla ele aldığı tespitlerini Ah Zavallı Erkekler adlı kitabında topladı. Ah Zavallı Erkekler adlı kitap raflarda yerini aldı.

Astro-terapist Hülyanida Şahin’in Ah Zavallı Erkekler adlı kitabı raflarda yerini aldı. Kitap Ceres Yayınevi etiketiyle okuyucuyla buluştu. Kitapta ilişkiler, evlilik ve aile kurumundaki sorunların neden olduğu, bu konuda ne yapılması gerektiği öykülerle örneklerle anlatılıyor ve var oluşun anne karnında halletmemiz gereken sorunlarına dikkat çekiliyor.

Endüstri Psikolojisi Eğitimi’nden sonra profesyonel hayatta İnsan Kaynakları alanında görev alan, astroloji, şifa, EFT gibi ruhsal değişim çalışmalarıyla dikkat çeken Astro-Terapist Hülyanida Şahin, birikimleri ve sıra dışı deneyimlerinden ilham alarak yazdığı  “Ah Zavallı Erkekler” adlı ilk kitabı raflarda yerini aldı.

Şahin’in “Sevgi yoktan var edilebilir, var olanı yakıp yıkabilir. Çok masum ya da çok tehlikeli, çok aydınlık ya da çok karanlık, çok sevimli ya da çok itici, çok sığ ya da çok derin olabilir.  İşte, her şekle girebilen bu ışık topuna ANNE denir…” cümleleriyle sevgide sınır tanımayan annelere ithaf ettiği kitap, hayata farklı bir pencereden bakmaya açık herkes için!

“Ne biliyoruz ki?” sorusunun irdelediği kitapta kavramların anlamını hep önceden kazandığına, bize sonradan anlamak, öğrenmek ve uygulamaya koymanın kaldığına dikkat çekiliyor. “Aile, anne, baba, kardeş, arkadaş, sevgi, nefret gerçekten nedir bunlar?  Öz’ü ne?” diye soran Şahin, kitabında hayatın anne karnında başladığına ve doğumun izlerinin bugünlerimize kadar yansıdığına da dikkat çekiyor.

Bilinçaltının ürkütücü bir canavar değil, doğal bir organizma olduğunu ancak bilinçli davranışımızın işe yaramaz duruma girdiğinde tehlikeli olabildiğini söyleyen Şahin, kitabında dönüşmenin sanıldığı gibi kolay bir süreç olmadığını vurgulayarak şöyle diyor: “Anka kuşu gibi ölüp ölüp dirilmek gerekiyor. Yeniden doğmak için. Karanlık bilinmeden aydınlık anlam kazanmıyor. Ve… İnsan ışığı düşünerek değil, karanlığı şuurlu hale getirerek aydınlanabiliyor…”

Hülyanida Şahin hakkında:

Almanya doğumlu Hülyanida Şahin, Acıbadem İlkokulu ve Çamlıca Kız Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji (Endüstri Psikolojisi) bölümünü bitirdi. Sonrasında aldığı eğitimlerden bazıları Gestalt terapi eğitimi, Mucize Sırlar Akademi NLP Master Practitioner, Yurdahal  Taran Astroloji temel, ileri seviye ve uzman seviye eğitimi, Glenn Perry Astroart Astroloji okulu Astro/Psikoloji eğitimi olarak sıralanabilir. Devam eden eğitimleri ise özel bir üniversitede Davranış Bilimleri Lisans tamamlama, Psikolog ve Psikiyatr Derneği Biyoloji ve Davranış Psikolojisi eğitimidir.

HülyaNida Şahir, Sabancı Holding İnsan Kaynakları Bölümü’nde başladığı profesyonel kariyerine Mina Holding İş Geliştirme Uzmanı, Toyota Peugeot İş Geliştirme Uzmanı ve Ruhsal Dönüşüm Atölyesi Kurucu Astro-Terapist olarak devam etti.

Yurt içi ve yurt dışında sayısız seminer ve eğitime katıldı. En çok da hayatın kattığı tecrübeler ile yol almaktadır. Parıltı Görmeyen ve Az Gören Çocuklara Eğitim Destek Derneğini kurup Başkan Yardımcılığını yaptı. Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu’na çok engelli eğitim bölümü, Milli Eğitim Bakanlığı ile dernek üzerinden taleple kaynaştırma eğitimi, ilaç, asansör ve görme engelli kişilerin hayatını kolaylaştıracak kabartma (breyl) harfleri sosyal hayatlarına katma, engelli ebeveynlerine çocuklarının durumuna yönelik destek çalışmalarını yürüttü.

Şu anda toplumun engelli insanlara bakış açısında farkındalık kazandırma amaçlı MUCİZE Yaşamlar Derneği’ni kurma ve oluşum yaratma çalışmalarını yapmaktadır. Astroterapi ile birçok kişiyi şifalandırma ve farkındalık kazandırma, taciz gören çocuk ve kadınlara yönelik gelen desteklerle merkezinde sosyal projeler yürütme gibi konularda yoğunlaşmış durumdadır.

Editör: Pelin Çite

 

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.