Ahu Yağtu Closer ile ilk kez tiyatroda

25.12.2018
A+
A-

Tiyatroda sezonun sevilen oyunu Closer’a Ahu Yağtu katıldı. Dizilerin tanınmış oyuncularından Ahu Yağtu, Closer ile tiyatro sahnesine adım atıyor.

Ahu Yağtu Closer ile ilk kez tiyatroda

Ahu Yağtu Closer ile ilk kez tiyatroda seyirci karşısına çıkıyor. Sezonun sevilen oyunlarından Closer’a dizilerden tanıdığımız oyuncu Ahu Yağtu katıldı. Ahu Yağtu’nun Closer ile tiyatroya adım attı.

Cengiz Bozkurt’un yönettiği oyunda Ahu Yağtu ile birlikte Cansel Elçin, Serhan Onat, Zeynep Tuğçe Bayat rol alıyor. 

Oyunun Ahu Yağtu’lu yeni afişi hazırlandı.

İyi ama ne oldu da Ahu Yağtu sezonun ortasında oyuna katıldı?

Closer’ın sevilen oyuncusu Pelin Akil annelik hazırlığında. İkiz bebek bekleyen Pelin Akil, ocak ayında tiyatro sahnesine ara verecek. Onun yerine Ahu Yağtu oyuna dahil oldu.

Ahu Yağtu’nun katılımı nedeniyle oyun için yeni bir afiş hazırlandı. 17 – 18 Ocak 2019 tarihlerinde Ahu Yağtu’lu Closer Profilo Büyük Salon’da seyirciyle buluşacak.

Closer oyununun konusu

Closer, Patrick Marber tarafından yazıldı. Bir tesadüf eseri yolları birbirleriyle kesişen dört kentli insanın ilişkileri sahneleniyor. Closer, 1997 yılındaki prömiyerinden bu yana Patrick Marber’in en ilgi gören oyunlarından biri oldu.

Closer, 2004 yılında sinemaya uyarlandı. Başrollerinde Julia Roberts, Clive Owen, Jude Law ve Natalie Portman oynadı. Filmin yönetmenliğini Mike Nichols yaptı.

Oyun Künyesi:

Yazan: Patrick Marber

Çeviren: Can Utku

Yöneten: Cengiz Bozkurt.

Dekor & Işık Tasarım: Cem Yılmazer

Dijital Tasarım: Decol

Kostüm: Taleh Aliyev

Oyuncular: Cansel Elçin, Ahu Yağtu, Serhan Onat, Zeynep Tuğçe Bayat

Fotoğraf: Emre Yunusoğlu

Afiş Tasarım: Berkcan Okar

Yapım: İkinci Kat

Temsilci: Tolga Güleryüz

Reji Asistanları: Ali Kara,  Berda Kara , Meltem Coşkun

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.