Can Yayınları beyaz kapaklı kitaplara geri döndü

24.12.2018
A+
A-

Can Yayınları beyaz kapak ve kırmızı kalpli klasik kitap kapağı tasarımlarına geri dönüyor. Daha doğrusu dünya klasikleri serisini eski kapaklarıyla basıyor.

Can Yayınları beyaz kapaklı kitaplara geri döndü

Can Yayınları beyaz kapaklı kitaplara geri döndü. Türkiye’nin önde gelen yayın evlerinden olan Can Yayınları, bir anlamda imajları olan beyaz kapaklı kitaplara geri dönüyor. İlk etapta beyaz kapaklı 20 klasik eser okurlarla buluşuyor. Devamının geleceği belirtiliyor.

Can Yayınları, klasikler serisini klasik beyaz kapakları ile okurlara sunuyor.  Dostoyevski, Austen, Aristoteles, Tolstoy, Marx, Wilde gibi klasik yazarların eserleri Can Yayınları’nın klasik tasarımı ile basıldı.

Can Yayınları’nın kurucusu Erdal Öz’ün ölümünün ardından işin başına Can Öz geçmişti. Can Öz, 2014 yılında büyük bir değişime imza atarak, Can Yayınları’nın kitap kapaklarındaki klasik tasarımdan vaz geçti. Klasik beyaz kapaklar yerine her kitap için farklı tasarımlar oluşturuldu. 

Can Öz, aldığı bu radikal kararı o dönem savunmuş ve “Kapaklar değişti yüzde 110 büyüdük” demişti. Şimdi ise Can Yayınları’ndan bir duyuru yapıldı. Beyaz kapaklı klasikler okurlarla buluşuyor. Klasikler serisinin ilk 20 kitabının ardından yenileri gelecek. Beyaz kapaklı kırmızı kalpli Can Yayınları kitapları okurlarla buluşacak. 

CAN KAPAKLARINI DEĞİŞTİRDİ YÜZDE 110 BÜYÜDÜ – İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.