Akbank Kısa Film Festivali yarışma bölümüne başvurular

16. Akbank Kısa Film Festivali’nin yarışma bölümüne başvurular başladı. Başvurular için son tarih 30 Kasım 2019 Cumartesi.

Akbank Kısa Film Festivali yarışma bölümüne başvurular

Akbank Kısa Film Festivali yarışma bölümüne başvurular başladı. 16. Akbank Kısa Film Festivali, 16-26 Mart 2020 tarihleri arasında düzenlenecek.

Kısa film alanında Türkiye’de bir platform oluşturan ve öncü etkinliklerden biri haline gelen Akbank Kısa Film Festivali’nin yarışma bölümüne başvurular başladı. Geçtiğimiz yıl festivalin yarışma bölümüne 68 ülkeden toplam 1.406 kısa film başvurmuştu.

“Yarışma Bölümü” için son başvuru tarihi 30 Kasım 2019, Cumartesi olarak açıklandı.

Yarışma bölümü ‘ulusal’ ve ‘uluslararası’ alanda düzenlenecek. Başvuran eserler arasından, festival jürisinin değerlendirmesiyle belirlenecek “En İyi Film” ödülünü alan eserlerin sahipleri Akbank Sanat tarafından ulusal kategoride 30.000 TL, uluslararası kategoride ise 5.000 USD ile ödüllendirilecektir.

Yarışmayı kazanan filmler, festivalin ardından Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki üniversite kampüslerinde düzenlenecek “Ödüllü Filmler Üniversitelerde” etkinliği kapsamında izleyiciyle buluşacak.  

16. Akbank Kısa Film Festivali, “Festival Kısaları”, “Dünyadan Kısalar”, “Kısadan Uzuna”, “Deneyimler”, “Belgesel Sinema”, “Perspektif” “Özel Gösterim” ve “Forum” ile yurt içi ve yurt dışından geniş katılımlı atölye çalışmaları ve söyleşileriyle 16-26 Mart 2020 tarihleri arasında sinemaseverlere keyifle izleyecekleri bir program sunacak.

16. Akbank Kısa Film Festivali yarışması başvuru formlarını www.akbankkisafilmfestivali.com ve www.akbanksanat.com adreslerinden temin edilebilir. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.