Altın Koza Onur Ödülleri Zülfü Livaneli ile Zuhal Olcay’a

26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde Zülfü Livaneli ve Zuhal Olcay’a Yaşam Boyu Onur Ödülü verilecek.

Altın Koza Onur Ödülleri Zülfü Livaneli ile Zuhal Olcay’a verilecek. 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde verilecek onur ödüllerinin sahipleri açıklandı. Festival bu yıl 23- 29 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.

26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde Yaşam Boyu Onur Ödülleri Zülfü Livaneli ile Zuhal Olcay’a takdim edilecek.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, sinemanın ustalarına saygı duruşunu sürdürüyor.

Bu yılki Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri ve Orhan Kemal Emek Ödülleri’nin değer görüldüğü isimler açıklandı.

Oyuncu ve müzisyen Zuhal Olcay ile yönetmen, yazar, senarist, besteci Zülfü Livaneli Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri’nin sahipleri olarak açıklandı. Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri Zülfü Livaneli ile Zuhal Olcay’a 28 Eylül’de düzenlenecek olan Altın Koza Ödül Töreni’nde verilecek.

Festivalde bu yıl ilk kez düzenlenen Orhan Kemal Emek Ödülleri verilecek. Görüntü yönetmeni Erdoğan Engin ve makyaj sanatçısı Derya Ergün, Orhan Kemal Emek Ödülleri ‘nin ilk sahipleri olarak açıklandı. Orhan Kemal Emek Ödülleri, 23 Eylül 2019 Pazartesi akşamı düzenlenecek açılış toplantısında sahiplerine verilecek.

23-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde bu yıl filmler; Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Uluslararası Kısa Film Yarışması, Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması ve Adana Kısa Film Yarışması olmak üzere toplam 4 kategoride yarışacak. Yarışma kategorisi dışında Uluslararası Uzun Metraj Film gösterimleri de gerçekleştirilecek. Sinemaseverlerin merakla beklediği Altın Koza Ödülleri ise 28 Eylül 2019 Cumartesi gecesi düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.