Martı’nın Deniz Feneri sevgi ve yardımlaşmaya dair

Genç okurlara yönelik bir roman Martı’nın Deniz Feneri. Gamze Pat’ın yazdığı romanın yayın evi Doğan Egmont.

Martı’nın Deniz Feneri sevgi ve yardımlaşmaya dair bir roman. 12 yaş ve üzeri genç okur kitlesine seslenen romanın yazarı Gamze Pat. 

Romana adını veren Martı aslında bir takma isim. Asıl adı Batu.

Batu bir deniz fenerinde yaşamaktadır. Takma adı Martı olsa da sürekli odasına girip eşyalarını aşıran o bildiğimiz martıyla iyi geçindiği de söylenemez. Batu bir gün deniz kabuğu toplamak için sahile iner ve martı ile olan ilişkisi değişmeye başlar. 

Gamze Pat, genç kuşağın en üretken yazarlarından. Martı’nın Deniz Feneri adlı roman Doğan Egmont’tan yayınlandı. Heyecan dolu yeni kitabıyla Gamze Pat, doğa sevgisi ve yardımlaşma üzerine bir hikâyeyi okurlarına ulaştırıyor. 

Martı’nın Deniz Feneri konusu

Martı’nın Deniz Feneri konusu yayın evinden ulaştırılan bültende şöyle anlatılıyor: 

Sahilde bulduğu gizemli şişe ve içinden çıkan parıltılı harita ile ne yapacağını bilemeyen Martı’nın gece yarısı penceresini tıklatan davetsiz misafirin çağrısına kulak vermesiyle macera başlıyor. Deniz fenerinden çıkıp serüvene mi atılacak yoksa pencerelerini sıkı sıkı kapatıp bu çağrıya kulak mı tıkayacak derken Batu’nun kendini içinde bulduğu serüven, okurları için de unutulmaz bir öyküye dönüşüyor.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.