Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri Nur Süer ve Rutkay Aziz’e

27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali için geri sayım sürerken Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri ile Orhan Kemal Emek Ödülü sahipleri açıklandı.

Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri Nur Süer ve Rutkay Aziz’e değer bulundu. Altın Koza Film Festivali içinde geleneksel olarak verilen Orhan Kemal Emek Ödülü ise yönetmen Orhan Oğuz’a takdim edilecek. 

27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde verilecek onur ve emek ödüllerinin sahipleri açıklandı. 

Festival, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleniyor. Bu yıl 14-20 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde verilecek onur ve emek ödülleri hakkında açıklama yapıldı. 

Bu yılki Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri, sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Nur Sürer ile oyuncu, tiyatrocu, yönetmen ve sanat yönetmeni Rutkay Aziz’e değer bulundu. Orhan Kemal Emek Ödülü ise yapımcı, yönetmen ve görüntü yönetmeni Orhan Oğuz’a verilecek. 

Ödüller, festival bitiminde gerçekleşecek Altın Koza Ödül Töreni’nde sahiplerini bulacak. 

Türk sinemasının önemli film festivallerinden biri olan Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, ustaları bu yıl da unutmuyor.

27. kez düzenlenen festival kapsamında verilen Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri’nin ve Orhan Kemal Emek Ödülü’nün takdim edileceği birbirinden değerli üç isim açıklandı.

Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri bu yıl; sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Nur Sürer ile oyuncu, tiyatrocu, yönetmen ve sanat yönetmeni Rutkay Aziz’e; Orhan Kemal Emek Ödülü ise yapımcı, yönetmen ve görüntü yönetmeni Orhan Oğuz’a veriliyor. Üç usta isme ödülleri, festival bitiminde gerçekleşecek Altın Koza Ödül Töreni’nde takdim edilecek.  

14-20 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde bu yıl filmler, pandemi nedeniyle “Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması” ve “Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması” olmak üzere sadece iki kategoride yarışacaklar.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.