Angelina Jolie Yemenli çocuklara cömert bağış

11.09.2020
A+
A-

Yardımseverliği ile son yıllarda sık sık gündeme gelen Oscar ödüllü oyuncu Angelina Jolie, Yemen’deki çocuklara yardım için Londra’da limonata iki çocuğun kampanyasına destek verdi.

Angelina Jolie Yemenli çocuklara cömert bağış yaptı. Dünyaca ünlü aktrist Angelina Jolie son yıllarda aktivistliği ile sık sık gündeme geliyor.

45 yaşındaki Angelina Jolie, sık sık yardım faaliyetleriyle medyada haber oluyor. Şimdi de Londra’da Yemenli çocuklara yardım amacıyla limonata satan iki çocuğun tezgahına cömert bağışıyla gündemde. 

Angelina Jolie, Yemenli çocuklara para yardımı toplamak için Londra’da limonata satan iki çocuğa bağış yaptı. Angelina Jolie yardımla birlikte iki çocuğa özel bir de not gönderdi.

Ayaan Moosa ve Mikaeel Ishaaq Londra’da yaşayan altı yaşındaki iki yakın arkadaş. İki arkadaş, Yemen’de yaşanan iç savaşla birlikte Suudi Arabistan’ın bombalarıyla büyük bir yoksulluk ve açlık çeken çocuklar için Londra’da tezgah açtı.

Limonata tezgahında toplanan paraları Yemenli çocuklara göndermeyi planlayan iki arkadaşa Angelina Jolie’den destek geldi. Yardım kampanyasından haberdar olan Angelina Jolie, çocuklara şu notu gönderdi: 

“Sevgili Ayaan ve Mikaeel, Yemen’deki çocuklara yardım amacıyla yaptıklarınızdan dolayı size ve arkadaşlarınıza teşekkür ederim. Sizden limonata alamadığım için üzgünüm ama yine de standınıza bağış yapmak isterim. Sevgiler.”

Ayaan’ın annesi Adeela Moosa, Angelina Jolie’nin yardım notunu değerlendirirken ‘biraz tuhaf ama muhteşem’ dedi. 

Adeela Moosa, Angelina Jolie’nin İngiltere’deki temsilcisi aracılığıyla ‘çok cömert bir bağışta bulunduğunu’ ifade etti.
 
Çocukların limonata standında şimdiye kadar 67 bin sterlinden fazla para toplandı.

Yardımsever iki çocuk da Angelina Jolie’ye teşekkür etmek için gönderdikleri videoda “Londra’ya bir daha gelecek olursan bir bardak taze limonata almaktan çekinme” dedi.

UNHCR özel temsilcisi de olan Angelina Jolie, daha önceki açıklamalarında Yemen’deki krize dikkat çekmişti.

ETİKETLER:
Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.