Şeyh Bedreddin filmi Hakikat nerede çekiliyor

11.09.2020
A+
A-

Şeyh Bedreddin’in hayatının anlatıldığı Hakikat filminin çekimleri başladı. Hakikat filminin başrolünde ünlü ses sanatçısı Suavi oynuyor.

Şeyh Bedreddin filmi Hakikat nerede çekiliyor? Şeyh Bedreddin’in hayatını ve mücadelesini anlatan Hakikat adlı filmin çekimleri başladı. Ünlü ses sanatçısı Suavi Şehy Bedreddin rolünü oynuyor. 

Şeyh Bedreddin’in hayatı beyazperdeye gelecek. Filmin başrolünde sesiyle ünlü Suavi oynayacak. Anadolu tarihinin ilk eşitlikçi isyanını başlatarak 600 yıldır sönmeyen bir ateş yakan Şeyh Bedreddin’in hayatı beyazperdeye taşınıyor.

Filmin yönetmenliğini Hakan Alak üstleniyor.

Şeyh Bedreddin filmi Hakikat nerede çekiliyor? Sinema severler bu sorunun cevabını merak ediyordu. Hakikat filmiyle ilgili yapılan açıklamayla çekimlerin Edirne’de başladığı öğrenildi. Hakikat filmi Edirne’de çekiliyor. 

Osmanlı İmparatorluğu’nun Fetret Devri’nde yaşayan, üstün dini ve hukuki bilgisiyle kazaskerlik yapan fıkıh alimi, mutasavvıf, düşünce insanı Şeyh Bedreddin’in hayatını anlatan Hakikat filminin çekimleri başladı.

Bedreddin’in kişisel tarihinde çok önemli yer tutan, iz bırakan Edirne’de ‘motor’ diyen ekip, koronavirüs önlemlerine dikkat ediyor.

Bağımsız ve özgür sinema eserleri üretmek için kurulan İmece Film’in yapımcılığını üstlendiği “HAKİKAT”ı, senaryoda Ali Şahin’le birlikte imzası bulunan Hakan Alak yönetiyor.

Hakikat filminin oyuncu kadrosu

Edirne yakınlarında bulunan Simavna’da kadılık yapan babasının mesleğinden dolayı Simavna Kadısı Oğlu olarak da anılan Şeyh Bedreddin’i, yıllardır şarkılarıyla tanıdığımız, aktivist kimliğiyle de ön plana çıkan Suavi canlandırıyor.

Bedreddin’in kader arkadaşları Börklüce Mustafa’yı Bülent Emrah Parlak, Torlak Kemal’i Saygın Soysal beyazperdeye taşıyacak.

Hakikat filminin oyuncu kadrosu Elif Nur Kerkük, Ali Barkın, Kerem Fırtına, Orhan Alkaya, Bülent Keser, Teoman Gelmez, Sabriye Günüç gibi birbirinden değerli isimlerden oluşuyor. 

Anadolu’da ilk eşitlikçi isyanı başlatan, idam edilerek öldürülmesinin üzerinden yüzyıllar geçmesine rağmen toplum hafızasında hala tazeliğini koruyan Şeyh Bedreddin, beyazperdeye yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.