Canan Tan Issız Kadınlar Sokağı öykü kitabı yayımlandı

Canan Tan’ın beklenen hikaye kitabı Issız Kadınlar Sokağı yayımlandı. Kitapta 20 kadının hikayesi yer alıyor. Canan Tan, kitabını ilk kez Eskişehir Kitap Fuarı’nda imzaladı.

Canan Tan Issız Kadınlar Sokağı öykü kitabı yayımlandı

Canan Tan Issız Kadınlar Sokağı öykü kitabıyla okurlarla ilk kez buluştu. Canan Tan Issız Kadınlar Sokağı adlı son kitabını ilk kez Eskişehir Kitap Fuarı’nda imzaladı. Okurlarıyla buluşan Canan Tan, Issız Kadınlar Sokağı adlı kitabını ilk kez imzaladı.

Taciz, tecavüz, şiddet mağduru 20 kadının hikâyesinin yer aldı Issız Kadınlar Sokağı, gerçek hayattaki yaşanmışlıklara dayanıyor. kitabın tanıtım metninde Hacı Bektaşı Veli’den bir dörtlük yer alıyor:

Erkek dişi sorulmaz, muhabbetin dilinde
Hakk’ın yarattığı her şey yerli yerinde
Bizim nazarımızda, kadın erkek farkı yok
Noksanlıkla eksiklik, senin görüşlerinde

Issız Kadınlar Sokağı Doğan Kitap tarafından yayımlandı. Kitap kapağı siyah beyaz ve gri tonlardan oluşuyor. Saçları iki yandan örülmüş genç bir kadın… Genç kadının üzerinde aslında renk renk çiçeklerle bezeli gömleği… Ancak yüzü de bulutlarla gizlenen bu genç kadının ne gömleği renkli ne de yüzü, dudakları. Kitabın kapağıyla da bir mesaj veriliyor.

Daha önce Issız Erkekler Korosu adlı romanıyla okurlarla buluşan Canan Tan, bu kez ‘Issız Kadınlar’ı anlatıyor. 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.