Rocky devam ediyor Creed 2: Efsane Yükseliyor filmi vizyonda

12.01.2019
A+
A-

Rocky Balboa bu kez ringte dövüşmüyor. 80’li yılların efsanesi şimdi ringe öğrencisini sürüyor. Öğrencisi kim mi? Rocky’nin geçmişteki efsane rakibi, sonra da yakın dostu olan Apollo’nun oğlu Adonis Creed.

Rocky devam ediyor Creed 2: Efsane Yükseliyor filmi vizyonda

Rocky devam ediyor Creed 2: Efsane Yükseliyor filmi vizyonda… Sinema dünyasının unutulmaz karakteri Rocky macerası devam ediyor. Sylvester Stallone yaşlansa da onunla yaratılan efsanenin beyazperdeye yansıması sürüyor.

Rocky Balboa bu kez ringte dövüşmüyor. 80’li yılların efsanesi şimdi ringe öğrencisini sürüyor. Öğrencisi kim mi? Rocky’nin geçmişteki efsane rakibi, sonra da yakın dostu olan Apollo’nun oğlu Adonis Creed.

Sinema seyircisi 2006’daki ringlere veda niteliği taşıyan Rocky Balboa filmiyle, efsanenin sona erdiğini düşünmüştü. Ancak yapımcılar belli ki öyle düşünmemiş. Rocky efsanesinin devamı özelliğini taşıyan Creed II: Efsane Yükseliyor filmini seyirciyle buluşturdular.

Yeni efsane Adonis Creed

Filmin ilki Creed adıyla 2015 yılında seyirciyle buluştu.

Creed’i yazan ve yöneten Ryan Coogler. 2015 yılında film Creed: Efsanenin Doğuşu adıyla beyazperdeye geldi.

Adonis Creed yeni bir kahraman, ringlerin yeni efsane ismi olarak seyirciye tanıtıldı.

İlk film sinema seyircisi tarafından çok sevildi. Yapımcılar devam filmi için elbette harekete geçtiler.

Adonis (Donny), bu hafta vizyona giren Creed II: Efsane Yükseliyor ile birlikte kendini gerçekleştiriyor. Adonis Creed’i canlandıran Michael B. Jordan ilk filmde de aynı roldeydi.

Filmde Adonis Creed’in rakibi kim? Bu sorunun cevabına baktığımızda Rocky filmlerinden tanınan Ivan Dragon karşımıza çıkıyor. Ama bu kez elbette ringde değil. Ivan Dragon’un oğlu Viktor, ringde dövüşüyor.

Creed 2’nin senaryosunu Sylvester Stallone ve Juel Taylor birlikte yazdı. Hollywood’da tarih tekerrür ediyor.

Creed 2: Efsane Yükseliyor filminin fragmanı Türkçe alt yazılı olarak izleyebilirsiniz

Creed 2: Efsane Yükseliyor filminin konusu

Hayat genç boksör Adonis Creed için denge sağlama mücadelesi haline gelmiştir. Bir sonraki büyük dövüşü için aldığı eğitim ve kişisel yükümlülüklerinin arasında denge sağlamaya çalışan Adonis, çok yakında ailesinin geçmişiyle bağları olan bir rakiple karşı karşıya gelecektir.

Rocky ve Adonis ortak miraslarıyla yüzleşecek, savaşmaya değecek olan şeyleri sorgulayacak ve hiçbir şeyin ailenden daha önemli olmadığını keşfedeceklerdir.

Yönetmen: Steven Caple Jr.

Creed 2: Efsane Yükseliyor filminin oyuncuları: Michael B. Jordan, Sylvester Stallone, Tessa Thompson, Phylicia Rashad, Wood Harris, Andre Ward, Florian “The Big Nasty” Munteanu, Dolph Lundgren, Russell Hornsby Writer: Sylvester Stallone

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.