Ata Mezarlığı’nda Anadolu’yla Güney Amerika arasındaki bağ

Ata Mezarlığı’nda Anadolu’yla Güney Amerika arasındaki bağ

Gerilim duygusunu canlı tutarak aksiyon ve fantastik öğelerle kurguladığı eserleriyle dikkatleri çeken Mehmet Mollaosmanoğlu’nun Ata Mezarlığı kitabı, Güney Amerika ile Anadolu arasındaki bağı gözler önüne seren bir roman.

Kitapta; üç Türk, Türkiye’de başlayıp Şili’de devam eden ve Bolivya’da noktalanan büyük bir maceraya atılır ve Ata Mezarlığı’nın izini sürüp gizemli Kaderler Tableti’ne ulaşmaya çalışırlar. Yazar bu romanında; İnkalar öncesi Quechua ve Aymara halklarının, Anadolu’da Hititler öncesinde yaşamış Kassiteler ile aynı kökten olup Tunç Çağı’nı başlattıklarını ve Eyüp Kitabı’nda bahsi geçen Bakır-Kalay, Altın yurdunun da Güney Amerika’daki And Dağları’nın zirveleri olduğunu iddia eder. Gerilim ve macera severler için Ata Mezarlığı, Profil Kitap tarafından yayımlandı. 

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM