Ata’ya Özlem Şiir Okuma Yarışması ödülleri verildi

Küçükçekmece’de Ata’ya Özlem Şiir Okuma Yarışması ödül töreni düzenlendi. Öğrenciler ve öğretmenler birbirinden anlamlı ve güzel şiirler okudu. Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi “Çocukları izlerken gözlerim yaşardı” dedi.

Ata’ya Özlem Şiir Okuma Yarışması ödülleri verildi

Ata’ya Özlem Şiir Okuma Yarışması ödülleri verildi. Küçükçekmece Belediyesi tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlediği Ata’ya Özlem Şiir Okuma Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerini törenle aldı.

‘İlkokul’ ‘ortaokul’ ‘lise’ ve ‘öğretmenler’ kategorilerinde düzenlenen Ata’ya Özlem Şiir Okuma Yarışması ödül töreni Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Yarışmada, İlkokul kategorisinde Yeşilyuva İlkokulu’ndan Defne Altunoğlu İlk Ateşi O Yaktı şiiriyle, Ortaokul kategorisinde Yeşilyuva Ortaokulu Cansu Kaygısız Mustafa Kemal’in Kağnısı şiiriyle, Lise Kategorisinde Özel Çağdaş Bilimler Koleji Anadolu Lisesi öğrencileri, Eyüphan Kaya, Birkan Işık, Derya Sancar, Pelin Altun, Sedanur Kaya ve Dicle Enes Altıntop Ata’ya Özlem Oratoryosuyla, Öğretmen kategorisinde, Dr. İsmet Birgül ilkokulu’ndan Günce Kurt O Gün şiiriyle birinci oldu.

Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen Ata’ya Özlem Şiir Okuma Yarışması ödülleri verildi.

Ödül törenine Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Güven Aydın başta olmak üzere okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e özlemlerini şiirlerle anlatan Küçükçekmeceli öğrenciler ve öğretmenler herkesi duygulandırdı. Programda, yarışmada derece alan öğrenciler ve öğretmenler Ata’ya Özlem şiirlerini seslendirdi. Dereceye girenlere para ödülü verildi.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi “Çocukları izlerken gözlerim yaşardı” dedi.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, çocukların okuduğu şiirlerin gözlerini yaşarttığını belirterek “Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk bu Cumhuriyeti bize hediye etti, gençlere emanet etti. O her şeyin 100 yıl, 300 yıl sonrasını planladığı gibi ülkenin de kime emanet edilebileceğini iyi biliyordu. Özellikle çocuklarımıza çok iyi bakalım, onlar bizim geleceğimiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Cumhuriyet’in gerçek sevdalıları ve koruyucuları onlardır.” dedi. 

Kemal Çebi, “Bu ülkede her kim hangi kurumda nerede görev yapıyorsa yapsın, asla Mustafa Kemal Atatürk’e ve Cumhuriyet’e borcumuzu ödeyemeyiz.” diyerek, bu konuda kendisini çok sorumlu hissettiğini vurguladı. 

Küçükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşçı törende yaptığı konuşmada “Değerlerimize sahip çıkmamız lazım. Mustafa Kemal Atatürk de bunlardan bir tanesi. Unutmamak, unutturmamak lazım. O nedenle bu yapılan çalışmayı önemsiyorum. Bu tür yarışmalar çocuklarımızın özgüveninin gelişmesine de sebep oluyor. Biz öğrencilerimizin karakterlerinin gelişmesine çok önem veriyoruz. Eğitim sisteminin bir paydaşı da öğrenciler. Bu nedenle okullara yazı gönderdim. Eğitim sistemiyle alakalı öğrencilerimiz ne düşünüyor. Ortaokul, ilkokul ve lise öğrencileri ne düşünüyor. Bununla alakalı bir veri toplayacağız” dedi.

Ata’ya Özlem Şiir Okuma Yarışması ödülleri törenle sahiplerine verildi.

Ata’ya Özlem Şiir Okuma Yarışması’nda dereceye girenler 

İlkokul kategorisi;

1. Yeşilyuva İlkokulu Defne ALTUNOĞLU (İlk Ateşi O Yaktı)

2. Yeşilyuva İlkokulu Ela YELKEN (Atatürk Olmak)

3. Hayriye Gök İlkokulu Afa TAŞ (Ata’ya Hasret)

Ortaokul Kategorisi;

1. Yeşilyuva Ortaokulu Cansu KAYGISIZ (Mustafa Kemal’in Kağnısı)

2. Yeşilyuva Ortaokulu Tuğçe Arslan (Mustafa Kemal’i Düşünüyorum)

3. 700. Yıl Osmangazi Ortaokulu Enes KAPÇIK (İzindeyiz Atam)

Lise Kategorisi;

1. Özel Çağdaş Bilimler Koleji Anadolu Lisesi Eyüphan KAYA, Birkan IŞIK, Drya SANCAR, Pelin ALTUN, Sedanur KAYA ve Dicle Enes ALTINTOP (Ata’ya Özlem)

2. Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi Emine SEKMAN (O Gün)

3. Gülten Özaydın Çok Programlı Anadolu Lisesi Can DOĞAN (Mustafa Kemal)

Öğretmen Kategorisi;

1. Dr. İsmet Birgül ilkokulu Günce KURT (O Gün)

2. Tahsin Banguoğlu ilkokulu Begüm İMREN (Mustafa Kemal’e Giden Yol)

3. Özel Çağdaş Bilimler Koleji Anadolu Lisesi Okan CİNEMRE (Atatürk Kurtuluş Savaşında)

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.