Attila İlhan Edebiyat Ödülleri 2019 başvuruları başladı

26.03.2019
A+
A-

Ünlü şair, romancı, düşünür, gazeteci, senarist ve eleştirmen Attila İlhan’ın anısına ve fikirlerinin yaşatılması amacıyla düzenlenen Attila İlhan Edebiyat Ödülleri 2019 için başvurular başladı.

Attila İlhan Edebiyat Ödülleri 2019 başvuruları başladı. Ünlü şair, romancı, düşünür, gazeteci, senarist ve eleştirmen Attila İlhan’ın anısına düzenlenen “Attila İlhan Edebiyat Ödülleri” için son başvuru tarihinin 15 Haziran 2019 Cumartesi olduğu duyuruldu. 

Attila İlhan 14 yıl önce aramızdan ayrıldı. Attila İlhan’ın düşüncelerini ve anısını yaşatmak amacı ile bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Attila İlhan Edebiyat Ödülleri” için başvurular başladı. 

İlhan ailesi tarafından 2008 yılında kurulan Attila İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfı’nca düzenlenen Attila İlhan Edebiyat Ödülleri yarışmasına 30 yaş altı erkek ve yaş sınırlaması olmaksızın kadın yazarlarının ilk roman ve ilk şiir kitapları katılabiliyor. 

Yarışmayla amaçlanan ise Attila İlhan’ın her eserinde yansımaları bulunan ‘ulusal kültür bileşimini gerçekleştirme’ misyonuna layık olacak eserlerin desteklenmesi olarak açıklanıyor.

Ödüllerin seçici kurulunda kimler var

Attila İlhan Edebiyat Ödülleri’nde iki ayrı jüri bulunuyor. Ödüllerin Onursal Başkanlığı Doğan Hızlan tarafından üstleniliyor. Roman Seçici Kurulu’nun başkanlığını Selim İleri yapıyor. Roman Seçici Kurulu’nun üyeleri Mehmet Eroğlu, Asuman Kafaoğlu Büke, Seval Şahin ve aile adına Ali Cem İlhan.

Şiir Seçici Kurulu’nun Başkanı Metin Celal. Üyeleri ise A. Ali Ural, Haydar Ergülen, Adnan Özer ve aile adına Kerem Alışık.

Başvuru nasıl yapılacak

Yarışmaya katılacak şair, yazar ya da yayınevlerinin, hangi kategoriden aday olunduğunu belirten (Attila İlhan Edebiyat Ödülü ya da Vakıf Özel Teşvik Ödülü) imzalı bir yazı ile 10 nüsha kitaplarını, 15 Haziran Cumartesi günü akşamına kadar Attila İlhan Bilim Sanat ve Kültür Vakfı’nın Sıraselviler Caddesi, Billurcu Sokak No 26 kat 2 Taksim, Beyoğlu- 34433 İstanbul adresine teslim etmeleri gerekiyor. Ödül kazanan eserler ise, Seçiciler Kurulların değerlendirmesinin ardından 2019 Kasım ayı içinde açıklanacak.

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.