Everest Yayınları İlk Roman Yarışması 2019 başvuruları başladı

Everest Yayınları İlk Roman Yarışması 2019 başvuruları başladı. Yarışmaya katılacak eserlerin daha önce bir yarışmada ödül almamış olması gerekiyor.

Everest Yayınları İlk Roman Yarışması 2019 başvuruları başladı. Everest Yayınları İlk roman yarışması düzenliyor. Türkiye’nin önde gelen yayın evlerinden olan Everest Yayınları, edebiyat dünyasına yeni isimler kazandırmak için “İlk roman yarışması” duyurusu yaptı.

Daha önce hiçbir edebi türde kitabı yayımlanmamış yazarların ilk romanları yarışmaya katılabilecek. “Everest Yayınları İlk Roman Yarışması” adı ile düzenlenen yarışmaya son katılım tarihi 15 Haziran 2019 olarak açıklandı.

Yaş sınırının olmadığı yarışmanın sonucu Eylül 2019’da basın yoluyla açıklanacak.

Everest Yayınları İlk Roman Yarışması’nın bu yıl seçici kurulunda Cemil Kavukçu, Müge İplikçi, Semih Gümüş, Selim İleri ve Handan İnci yer alıyor.

Yarışmanın şartlarından biri de gönderilen romanın daha önce başka bir yarışmada ödül almamış olması…

Ödül kazanan roman dosyası, Kasım ayı içinde Everest Yayınları’nca kitaplaştırılacak. Yarışmaya her türden roman katılımı serbest. Herhangi bir tür sınırlaması yok.

Yarışmacılar, yarışmaya tek bir eserle katılabilecek. Kazanan yazarın eseri, editoryal bir süreç sonunda yayımlanacak. Bu süreç içinde yapılacak değişiklikler konusunda karşılıklı anlaşma sağlanamaması durumunda, eserin yayımlanmayabilecek. Yarışmaya eserini gönderen yazarın bu şartı kabul etmiş sayıldığı belirtiliyor.

Yarışmada birinci olan romanın 5 yıllık telif hakkı yayınevine ait olacak.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.