Avanak Avni evine dönüyor

Çalındıktan sonra bulunan ve tamir gören Avanak Avni heykeli eski yerine dikilecek. Avanak Avni’nin heykelinin geri dönüşü nedeniyle bir tören düzenlenecek.

Avanak Avni evine dönüyor. Çalınan ve daha sonra bulunan Avanak Avni heykeli Kadıköy’deki Karikatür Evi’nin önündeki yerine yeniden dikilecek. 

Ünlü karikatürist Oğuz Aral’ın çizgi roman karakteri Avanak Avni, geçtiğimiz haftalarda ayakları kırılarak yerinden koparılmış, çalınmıştı. Bir süre sonra Şişli’de bulunmuş, 3 kişi göz atına alınmıştı. 

80 kiloluk bronz Avanak Avni heykeli gereken tamiratı gördü. Kırılan ayakları yerine tekrar kaynatılarak, sabitlendi. 

Avanak Avni heykeli nerede

Avanak Avni heykeli 4 Ocak 2019 Cuma günü saat 14.00’de Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi önüne yeniden dikiliyor. Ustası Oğuz Aral’ın yanındaki yerini tekrar alacak olan Avanak Avni heykeli için tören düzenlenecek. 

Avanak Avni heykelini görmek isteyenler için adres: Hasanpaşa Mahallesi, Kurbağalıdere Cd. No:69, 34722 Kadıköy/İstanbul

 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.