Uful ne demek

Uful kelimesinin anlamı nedir? Uful ne demektir? Uful, denilince ne anlamalıyız? Uful kelimesinin anlamını aşağıda paylaşıyoruz.

Uful ne demek? Uful kelimesinin anlamı nedir? Daha önce ‘uful’ kelimesine okumalarınızda ya da günlük konuşmalarda rastladınız mı?

Günlük hayatında rastlayıp da anlamını bilmeyenler için “uful” kelimesinin anlamını Türk Dil Kurumu Sözlüğü’nden baktık.

Çok sık kullanmadığımız ya da hiç kullanmadığımız onbinlerce kelime var. Dijital hayatın gelişimi, sosyal medyanın yaygın kullanımı ve daha çok görselleşen iletişim nedeniyle kelime hazinemiz gün geçtikçe azalıyor.

Kitap okuyan kişi sayısı azalıyor. Dolayısıyla daha az kelimeyle günlük hayatı sürdüren nüfus artıyor.

Kullanılmayan her şey eskir ve unutulur. Uful kelimesinin anlamını merak ettik. Kimi zaman sitemizde ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz kelimelerin anlamlarını paylaşıyoruz. Bunlardan biri de uful kelimesi. Uful ne demek?

Uful kelimesinin iki anlamı var. Birinci anlamı ‘yıldızın batması’ . İkincisi ise mecazi anlamda kullanılan ‘ölme’ .

uful, -lü anlamı
is. (ufu:lü) esk. 1. Yıldızın batması. 2. mec. Ölme.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.