Ayfer Tunç Osman romanıyla seriyi tamamlıyor

Son dönem Türk romancılığında güçlü nefes olma yolunda sağlam adımlarla ilerleyen Ayfer Tunç “Osman” ile okurlarla buluşuyor. Osman, yazarın diğer iki romanında başlattığı yolculuğu sonlandırıyor, seri tamamlanıyor.

Ayfer Tunç Osman romanıyla seriyi tamamlıyor. Osman, Ayfer Tunç’un son romanı. Can Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı. Osman, yazarın daha önceki iki romanı Kapak Kızı ve Yeşil Peri Gecesi’nin devamı olarak okurlara ulaşıyor.

Ayfer Tunç, “Dünya Ağrısı”, “Âşıklar Delidir ya da Yazı Tura”, “Suzan Defter”, “Yeşil Peri Gecesi”, “Bir Deliler Evinin Yalan Yanlış Anlatılan Kısa Tarihi” ve “Aziz Bey Hadisesi” adlı kitaplarıyla tanınan bir yazar. Aynı zamanda 72. Koğuş, Usta ve Düş, Gerçek, Bir de Sinema adlı filmlerin senaryoları da kendisine ait. Ayfer Tunç bu yıl düzenlenecek olan 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali jürisinde de görev yapıyor. 

Ayfer Tunç yeni romanı Osman ile okurların karşısında. Roman, her şey olmak isterken hiçbir şey olamayan, gün gün, adım adım hem servetini hem kendini tüketen bir adamın, Osman’ın hikâyesi…

Ayfer Tunç’un Osman adlı romanı için yayınevinin hazırladığı tanıtım bülteninden okuyalım: 

Mahvolan yaşamlar için bir ağıt.

Osman, uzun bir döneme yayılan usta işi kurgusuyla edebiyatımızın en görkemli eserlerinden biri olmaya aday. Ayfer Tunç, Kapak Kızı ve Yeşil Peri Gecesi’yle kurduğu roman zincirini Osman’la tamamlıyor.

Her şey olmak isterken hiçbir şey olamayan, gün gün, adım adım hem servetini hem kendini tüketen bir adamın, Osman’ın hikâyesi bu roman.

Pahalı markaların, lüks yaşamın gösterişine dalıp bir kültürün, bir sınıfın yok oluşunu, kendileri de o kültürle birlikte yok olmalarına rağmen fark edemeyen bir kuşağın çarpıcı hayatını anlatıyor Ayfer Tunç. Müzik stüdyolarından, araba galerilerinden, marinalardan geçip kapak kızlarının sert gerçekliğine çarpan… bir hafriyat kamyonunun gece yarısı yapayalnız bir adama çarptığı gibi çarpan bir hikâye.

Kapak Kızı’nı ve Yeşil Peri Gecesi’ni dinledik. Şimdi söz sırası Osman’da…

Bugün ayın kaçı, günlerden ne, berbat pansiyonların berbat odalarında çile doldurduğum kaçıncı gün, bilmiyorum. Zaman bir yerde koptu gitti, geceyle gündüzü ayırt etmem bile zaman alıyor artık, zaten bir önemi de yok. Beş parasızım, perişan haldeyim. Yarın ne yapacağım, nasıl sürecek bu yaşam, bilmiyorum. Allah’ım ben bu hale nasıl geldim? Düştüğüm bu halin sorumlusu kim?

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.