Ayşen Gruda’nın nişan yüzüğü tuvalet deliğinde

Müjdat Gezen Ayşen Gruda ile nişanlanmış. Ancak çok uzun sürmemiş. Müjdat Gezen, nişan yüzüğünü tuvalet deliğine atmış.

Ayşen Gruda’nın nişan yüzüğü tuvalet deliğinde. Müjdat Gezen, ilginç bir anısını paylaştı. Ayşen Gruda’nın ölümünden sonra Müjdat Gezen pek bilinmeyen bir olayı anlattı. 

Türk sinema ve tiyatrosunun ünlü oyuncusu Ayşen Gruda ile Müjdat Gezen bir dönem aşk hayatı yaşamışlar. Müjdat Gezen’in anlattığına göre, ilk tanışmaları 1963 yılında gerçekleşmiş. 

Ayşen Gruda, Muammer Karaca Tiyatrosu’na gelir. İlk tanışmaları burada gerçekleşir. Müjdat Gezen, Ayşen Gruda için şöyle diyor: “Çirkin kraliçe, domates güzeli gibi lakapları oldu ama gençlik yıllarında inanılmaz tatlı, güzeldi” 

Müjdat Gezen, ilk karşılaştıklarında Ayşen Gruda’dan etkilendiğini aradan bir yıl sonra nişan yüzüğü taktıklarını anlattı. Müjdat Gezen ve Ayşen Gruda aralarında bir nişan yüzüğü takmışlar. Asker izninde takılan nişan yüzüğünün ömrü çok da uzun sürmemiş. Çünkü Ayşen Gruda, bir süre sonra yazdığı mektupta Yılmaz Gruda ile evleneceğini bildirmiş. 

Nişan yüzüğü tuvalet deliğinde

Müjdat Gezen‘den dinleyelim: 

“Yılmaz Gruda’yla evleniyorum. Sen askersin, uzaklardasın.” dedi. Ben de “Hayırlı olsun, o zaman parmağımdaki yüzüğü tuvalete atıyorum.” diye cevap yazdım. Gerçekten de gidip tuvalete attım. 

Müjdat Gezen, yaşadığı bu kötü hatıraya rağmen dostluklarının 56 yıl sürdüğünü anlattı. 

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.