Banksy’nin resmini çaldılar

Dünyaca ünlü sokak sanatçısı Banksy’nin kapı üzerine çizdiği bir resim, hırsızlar tarafından çalındı.

Banksy’nin resmini çaldılar. Dünyaca ünlü sokak sanatçısı Banksy’nin Paris’te kapı üzerine çizdiği resmi çalındı. Hırsızlar çelik kapıyı sökerek götürdü. 

İngiliz sokak sanatçısı nin eserleri dünyanın farklı yerlerinde ilginç alanlarda karşımıza çıkıyor. Bunlardan biri de Paris’te Bataclan konser salonu giriş kapısı üzerindeydi. Bataclan konser salonuna düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenleri anmak için Banksy, kapı üzerine bir resim çizmişti. Hırsızlar, kapıyı sökerek Banksy’nin resmini çaldı. 

Paris’te 2015 yılında Bataclan konser salonuna saldırı düzenlenmiş ve 127 kişi hayatını kaybetmişti. Dünyaca ünlü sokak ressamı Banksy, saldırıda hayatlarını kaybedenleri anmak için bir resim çizdi. Banksy, mesaj vermek için hiç beklenmedik alanlara yaptığı resimlerle tanınıyor. Eserleri de yüksek rakamlarla alıcı buluyor. 

Banksy garaj duvarına 100 bin Sterlin çizdi – BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – TIKLAYIN

Banksy, Bataclan konser salonu kapısı üzerine, başını öne eğmiş üzgün bir genç kız resmi yaptı. Hırsızların ilgisini çeken bu kapı, geçtiğimiz gün yerinden sökülerek çalındı. 

Bataclan yetkilileri, hırsızlığı sosyal medyadan duyurdu. Paylaşımda şöyle denildi: “Bugün derin öfkeyle doluyuz. Banksy’nin Parisliler’e, tüm dünya vatandaşlarına ait olan sembol çalışması bizden alındı.” 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.