Cumhuriyet Kitap Turgay Fişekçi’ye emanet

28.01.2019
A+
A-

Kitap dünyasında önemli bir yeri bulunan Cumhuriyet gazetesinin Kitap ekinde değişim yaşanıyor. Cumhuriyet Kitap ekinin genel yayın yönetmenliğine Turgay Fişekçi geliyor.

Cumhuriyet Kitap Turgay Fişekçi’ye emanet

Cumhuriyet Kitap Turgay Fişekçi’ye emanet. Ülkemizin kültür hayatında önemli mihenk taşlarından olan Cumhuriyet gazetesinin Kitap ekinde değişim yaşanıyor.

Cumhuriyet Kitap ekinin 1992 yılından beri genel yayın yönetmenliğini üstlenen Turhan Günay, görevinden ayrılıyor. Kendi isteğiyle Cumhuriyet Kitap ekinden ayrılan Turhan Günay’ın yerine edebiyat dünyamızda özellikle şiirleriyle tanınan Turgay Fişekçi göreve getirildi.

Turgay Fişekçi, Cumhuriyet Kitap’ta 1996 yılından beri Defne Gölgesi adlı köşesinden okura ulaşıyordu. Turgay Fişekçi şiirin yanı sıra, roman ve gezi yazıları da yazdı. 

Değişimi, Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya duyurdu. Küçükkaya, Şubat ayından itibaren Kültür-Sanat Kurulu’nun göreve başlayacağını bu kurula da yazar, şair Ataol Behramoğlu’nun başkanlık edeceğini belirtti. 

Cumhuriyet Kültür-Sanat Kurulu, gazetenin kültür- sanat sayfalarının, her hafta perşembe günleri ücretsiz olarak verilen Kitap ekinin daha dolu ve hareketli olması için çalışacak. Kurul, Cumhuriyet Kitap Kulübü’nün (CKK) yeni kitaplar basması için de öncülük üstlenecek. 

Cumhuriyet Kitap eki 1 Şubat 2019 tarihinden itibaren edebiyat dünyamızın saygın isimlerinden Turgay Fişekçi’nin yayın yönetmenliğinde çıkacak. 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.