Azra Kohen’in romanı Fi İtalyanca basıldı

26.01.2019
A+
A-

Türkiye’de satış rekorları kıran Fi, Çi, Pi roman serisi İtalyan okurlarla buluşuyor. Azra Kohen’in roman serisindeki ilk kitap Fi, İtalyanca basıldı.

Azra Kohen’in romanı Fi İtalyanca basıldı. Azra Kohen’in yeni kitabı Gör Beni okurlarla buluşurken, bir başka kitabı Fi ile ilgili güzel bir haber geldi. 

Fi İtalyanca basıldı. İtalya’nın ünlü yayınevi Mondadori, Azra Kohen’in Fi, Çi, Pi romanlarının yayın hakkını aldı. 

Azra Kohen’in roman serisi Fi Çi Pi, İtalyanca olarak basılıyor. Önce Fi İtalyanca basıldı. Azra Kohen, kitapların tanıtımı için fotoğraf stüdyosuna girdi. 

İtalyanca Fi, ismi Phi oldu

Fi, Çi, Pi romanlarının isimleri İtalyanca’ya Phi, Chi, Pi olarak çevrildi.  Kitap kapakları kırmızı, yeşil ve mavi renklerle hazırlandı. Chi mavi renkli, Phi kırmızı renkli, Pi ise yeşil renkli kapaklarla okura ulaşacak. Kapakların üstünde Azra Kohen’in yüz fotoğrafı kullanılarak bir tasarım oluşturuldu.   

Fi, Çi, Pi serisi Türkiye’de satış rekorları kırdı. Azra Kohen,  Aeden ve yeni romanı Gör Beni ile okurlarla buluştu. Kitaplar Everest Yayınları tarafından basıldı. Azra Kohen, üç kitaptan oluşan seriyi “tek kitap” olarak tanımlıyordu. 

Bilindiği gibi Fi, televizyonda dizi olarak yayımlandı. Azra Kohen’in Fi kitabının İtalyanca basılıp okurlarla buluşması nedeniyle bir tanıtım kokteyli düzenlendi. 

Fransa, Belçika, İsviçre, Hollanda, Almanya ve Avusturya başta olmak üzere Fi dizisi 19 ülkede yayınlandı.

Mondadori, Azra Kohen’in yazdığı serinin diğer kitapları Çi ve Pi’yi de bu yıl içinde okurlarla buluşturacak. 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.