Balkanlar’dan gelen Göçmen Renkler sergisi

Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Balkanlar’dan gelen Göçmer Renkler sergisi düzenliyor. Kosovalı altı ünlü ressamın eserlerinin yer alacağı sergi Beşiktaş Belediyesi Kültür Merkezi’nde açılacak.

Balkanlar’dan gelen Göçmen Renkler sergisi

Beşiktaş Belediyesi Kültür Merkezi’nde Balkanlar’dan gelen Göçmen Renkler sergisi açılacak. Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen sergide Kosovalı altı ünlü ressamın eserleri yer alacak.

Beşiktaş Belediyesi Kültür Merkezi’nde 16 Ocak’ta açılacak olan “Göçmen Renkler / Ngjyra Emigrantë” Sergisi, Balkanlar’ın renklerini bir araya getirecek. Kosova’nın ünlü ressamları İsmet Bölükemini, Pesent Doğan, Daut Hamolar, Eşhref Qahili, Gültekin Serbest ve Fevzi Tüfekçi sergiye eserleri ile katılacaklar. 

Sergi, Kosova kültürünün tanıtımı amacıyla düzenlenecek. Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Kosovalı ressamları ‘’Göçmen Renkler/Ngjyra Emigrantë’’ isimli karma sergi ile bir araya getiriyor. 

Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Gülen Aksu Türker, “Kosova’yı kardeş ülke Türkiye’de tanıtma faaliyetlerimizi hep üstüne koyarak devam ettiriyoruz. Bizimle aynı amaca gönül vermiş, uluslararası sergilerde eserleri yer alan, ödüllü Kosovalı ressamlarımızın destekleri bizim için çok değerli. Bu kapsamda dünya çapında tanınmış Kosovalı ressamlarımızı karma bir sergide Türkiye’deki sanatseverlere ulaştırmak için önayak olduk. Birbirinden değerli altı Kosovalı ressamın eserlerinden oluşan ‘’Göçmen Renkler/Ngjyra Emigrantë’’ Sergisini Türk sanatseverlerin beğenisine sunmaktan çok mutluyuz. Önümüzdeki yıllarda buna benzer başka sergiler de açacağız’’ dedi.

Altı sanatçıya ait 30 eserinin yer aldığı sergi 23 Ocak 2017 tarihine kadar Beşiktaş Belediyesi Kültür Merkezi’nde gezilebilir.

Editör: Pelin Çite

Reklam
Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@yavuzrencberler.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.