Bandırma Kitap Günleri başlıyor

26.09.2017
A+
A-

2-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Bandırma Kitap Günleri, kitap severleri bir araya getirecek. Yazar buluşmaları düzenlenecek.

Bandırma Kitap Günleri başlıyor. Bandırma Belediyesi tarafından düzenlenen Bandırma Kitap Günleri 2 Ekim’de açılacak. Kitap günlerinde Türkiye’nin usta kalemleri okurlarla buluşacak.

2 – 8 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Bandırma Kitap Günleri, “Kitaba Yolculuk” etkinliği ile İstanbul’dan başlatılacak. 2 Ekim Pazartesi günü saat 12:30’da İstanbul Yenikapı’dan hareket edecek deniz otobüsünde Ahmet Ümit, Mario Levi, Osman Balcıgil ve Murat Güloğlu yolculara kitaplarını dağıtarak, söyleşiler yapacaklar. 

Bandırma Kitap Günleri kapsamında “Denize Açılan Roman” başlığıyla bir etkinlik düzenlenecek.  Etkinlikte Türk romanlarındaki ‘deniz’ teması ele alınacak. Yazarlar romanlarındaki denizi anlatacak. 

Bandırma Kitap Günleri’nde Ahmet Ümit, Bergama-Berlin arasında geçecek yeni romanına dair kısa bilgiler verecek. Mario Levi “Yanlış Tercihler Mahallesi”nin pişmanlığını aktaracak. Osman Balcıgil, Türk edebiyatının en özgün kadın yazarı Suat Derviş’in öyküsünü anlattığı son romanı “İpek Sabahlığı” paylaşacak. Aynı zamanda geçen yılın en çok satan romanlarından “Ela Gözlü Pars: Celile”deki Nazım Hikmet’i ve annesine dair bilinmeyenlerden söz edecek.

 

Editör: Pelin Çite

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.