Bandırma Kitap Günleri cumhuriyet coşkusuyla

05.10.2023
A+
A-

Bandırma Kitap Günleri başladı. Fuar 7 Ekim’e dek açık kalacak. Beşincisi düzenlenen Bandırma Kitap Fuarı’nda kitap dünyası buluşacak, yazarlar edebiyatçılar söyleşilere katılacak.

Bandırma Kitap Günleri cumhuriyet coşkusuyla başladı. Cumhuriyet’in 100. yılında, Bandırma’da beşincisi bu yıl düzenlenen kitap günlerinin açılışı yapıldı. 

7 Ekim’e kadar sürecek olan Bandırma Kitap Günleri, bölgedeki kitapseverleri onlarca yayınevinin yanı sıra birbirinden değerli yazar konuklarla buluşturması açısından büyük önem taşıyor.

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun’un ev sahipliğinde açılışı yapılan Bandırma Kitap Günleri konukları arasında geçmiş dönem Bandırma belediye başkanları, belediye meclisi üyeleri, siyasi parti ilçe başkanları, Erdek Belediye Başkanı Burhan Karışık ve İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez bulunuyordu.

Tolga Tosun açılış konuşmasında, “Kentimizin kültür ve sanat kimliğine büyük katkı sunan ve bu yıl beşincisini gerçekleştirdiğimiz Bandırma Kitap Günlerimizin açılış gününde, 100 yıllık Cumhuriyetimizin ışığında, kitapların gölgesinde hep birlikte buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. 

“Her şeyin temeli olan kitapların, birbirinden seçkin yayınevlerinin ve değerli yazar konuklarımızın yer aldığı kitap günlerimiz kapsamında şehrimizin ortak buluşma noktası Cumhuriyet Meydanı’nda edebiyat dolu sekiz gün geçireceğiz.” diyen Başkan Tolga Tosun, şöyle devam etti:

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun

“Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünde bu etkinliği gerçekleştirmenin ayrı bir gururu ve onurunu yaşıyoruz. Bugün kurtuluşun ve kuruluşun kenti Bandırma’dan, Atatürk’ün bizlere armağan ettiği ve ilelebet yaşatacağımız cumhuriyetimizin aydınlık penceresinden, kitapların sunduğu bilgiye erişeceğiz. Bu büyük organizasyonla ülkemizin seçkin yayınevlerini stant alanlarında ağırlamaya devam ederken, burada konuk edeceğimiz değerli konuklarımızın sunduğu bilgi ve tecrübeyle ufkumuzu genişleteceğiz.”

30 Eylül Cumartesi günü başlayan ve 7 Ekim’e kadar sürecek olan Bandırma Kitap Günleri, onlarca yayınevini 7’den 70’e kitapseverlerle buluşturuyor. Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan yayınevi stantları ve etkinlik alanı, 10.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.