BASE sanat buluşmasında 10 bin kişiyi ağırladı

BASE sanat buluşmasında 10 bin kişiyi ağırladı. Galata Rum Okulu’nda 20-23 Aralık 2018 tarihleri arasında Türkiye’nin dört bir yanından yeni mezun sanatçı adayları ile sanatseverler buluştu.

BASE sanat buluşmasında 10 bin kişiyi ağırladı. Türkiye’nin yeni sanat buluşması olarak lanse edilen BASE, ikinci yılında 10 binden fazla sanatseveri bir araya getirdi. 

Galata Rum Okulu’nda 20-23 Aralık 2018 tarihleri arasında Türkiye’nin dört bir yanından yeni mezun sanatçı adayları ile sanatseverler buluştu. BASE etkinliklerinde bir araya gelen genç sanatçılar, kariyerlerinin başında sanat severlerle buluşmanın heyecanını yaşadılar. 

20 şehirdeki 30 üniversiteden 94 yeni mezun genç sanatçı adayının 105 yapıtı BASE etkinliğinde sergilendi. 

BASE sanat buluşmaları mezuniyetten profesyonel sanat hayatına geçişlerinde genç sanatçı adaylarına destek olmak amacıyla düzenleniyor. Genç sanatçı adaylarının üretimlerini sergileme ve sanat dünyasının önde gelen isimleriyle birebir tanışma imkanı sunuluyor. 

BASE sanat buluşmasında, genç sanatçı adaylarının eserleri sergilendi.

Sanat dünyasının değerli isimleri de BASE Talks konferans programlarına katıldılar. Dört gün süren konferanslarda kültür ve sanat alanında yeni ufuklar açılmasına zemin oluşturuldu. 

BASE buluşmasına sanatseverler, akademisyenler, öğrenciler, koleksiyonerler, galeri sahipleri, sanat ve iş dünyasının önde gelen isimlerin yoğun ilgisi vardı. BASE, ikinci yılında da 10 binden fazla sanatsevere ev sahipliği yaptı. 

BASE’in küratörlüğünü Derya Yücel yaptı. 94 gencin resim, seramik, video, heykel, yerleştirme, fotoğraf, baskı, cam ve grafik tasarım gibi pek çok farklı sanat dalından 105 yapıtı Galata Rum Okulu’nun 3 katında sergilendi. 

Eserler “Bu, ben olabilir mi?”, “Bir evim var mı?”, “Düşlerim gerçek mi?” soruları etrafında sanat severlerle buluştu. 

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.