Organize İşler 2 ile ilk film arasındaki farklar

Fatih Rençberler
Kitaplardaki ve filmlerdeki detaylara takılıyor. Detaylara bakmazsa kitap kapaksız, film sonu yokmuş gibi geliyor ona. Dünya edebiyatını yakından takip ediyor. İletişim: frencberler@gmail.com

Organize İşler 2 Sazan Sarmalı, 2019 yılının ilk günlerinde vizyona giriyor. Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği ve başrolünde oynadığı film serinin ikincisi. İlk Organize İşler ile ikincisi arasında farklılıklar var.

Organize İşler 2 ile ilk film arasındaki farklar neler? Organize İşler 2 Sazan Sarmalı adıyla serinin ikinci filmi Ocak 2019 tarihinde vizyonda olacak. 

Yılmaz Erdoğan’ın senaryosunu yazdığı ve yönettiği Organize İşler 2 filminin fragmanı yayımlandı. 

Filmle ilgili medya da bilgi kırıntıları da çıkmaya başladı. Şimdi aldığımız bilgilere ve izlediğimiz fragmana göre Organize İşler serisindeki değişimleri paylaşalım. 

Organize İşler 2 ile ilk film arasında önemli farklar var.

Cem Yılmaz bu filmde yok

Filmin kadrosunda büyük bir değişiklik var. Organize İşler birinci filminde Cem Yılmaz, Demet Akbağ, Tolga Çevik ve Özgü Namal vardı. Ancak bu kez Organize İşler 2 Sazan Sarmalı’nda bu ünlü oyuncuları görmüyoruz. 

Görmemiz gerekir mi? Hayır. 

Organize İşler 2 Sazan Sarmalı bir devam filmi değil aslında. Seri olarak değerlendirilebilir sadece. Dolandırıcılar kralı Asım Noyan (Yılmaz Erdoğan) yine İstanbul’un yer altındaki işlerle alakalı organize işlerle meşgul. 

Ancak bir farkla… Artık o Dolapdere’nin arka sokaklarındaki tamirhaneden çıkmış, kariyerinde tırmanmıştır. Fiyakası daha gıcır, arabasının kırmızı rengi daha bir parlaktır. 

Asım Noyan’ın tatlı kızı büyümüş serpilmiş can alıcı bir güzelliğe kavuşmuştur. Nazlı Noyan (Bensu Soral) hala babasına kafa tutmaktadır. Onu anlamaktadır, sevmektedir. Asım Noyan’ın da en nefret ettiği şey kızına birinin zarar vermesidir. 

Organize İşler 2 filminin kadrosunda büyük değişiklik var demiştik.

Organize İşler 2 filmi ile ilkinin arasındaki en önemli fark belki de Ezgi Mola.

Ezgi Mola Lerzan Berrak rolüyle can yakıyor

Tanıtımlarda da öne çıktığı gibi başrolde Ezgi Mola var. Ezgi Mola, ilk Organize İşler filmindeki rolü ile sinemaya adımını atmıştı. Yılmaz Erdoğan’ın mutfak oyuncuları arasından sinemaya taşınmıştı. İlk filmde öne çıkmayan bir rolü vardı. Ama şimdi filmin başrolünde süslü mü süslü eğlenceli mi eğlenceli Lerzan Berrak karakterini canlandırıyor. 

Lerzan Berrak, rolü ile Ezgi Mola’yı izlerken sanatçının hayli kilo verdiğini başka bir havaya büründüğünü de fark edeceğiz. Süslü, havalı eğlenceli kahkahalı… Ama masaya yumruğunu da vuran bir kadın Lerzan Berrak. 

Organize İşler 2 filminde Ezgi Mola’yı süslü ve eğlenceli bir kadın olan Lerzan Berrak rolünde izleyeceğiz.

Kıvanç Tatlıtuğ psikopat Sarı Saruhan

Ve karşımızda Saruhan Zincir. Nam-ı diğer Sarı Saruhan. Yani Kıvanç Tatlıtuğ. Filme renk katan bir rolü var. Psikopat Sarı Saruhan, küfür etmemeye olaylardan uzak durmaya yemin etmiştir. Ama başarmak da hiç kolay değildir. 

Asım Noyan, yıllardır yer altında organize işler çevirir ama polise bir türlü yakalanmaz. Çetesi ile organize işleri daha üst mertebelere taşıyarak devam ettirir. Yalanlar ve oyun ustası Asım Noyan insanları dolandırmaya devam etmektedir.

Kimsenin yakalamayı başaramadığı Asım Noyan ve çetesi bu kez de adını “sazan sarmalı” ifade ettikleri bir üç kağıdın içindedirler. 

Asım Noyan ve çetesi birilerini dolandırırlarken, onlar da daha büyük balıkların hedefindedir.

Organize İşler 2 filminde ilk filmde olmayan oyuncu, Kıvanç Tatlıtuğ var.

Sazan sarmalı kimi yakaladı

Asım Noyan kızı üzerinden darbe alır. Asım’ın güzel kızı Nazlı dolandırılır.

Dolandırıcılar kralının kızı dolandırılır mı hiç. Dolandırılırsa ne olur, sorusunun cevabını filmde izleyeceğiz. 

Nazlı babasını organize işlerden caydırmak ister. Ancak kendisi sazan sarmalına takılır.

Gerçeğin tipi bozuk olduğunda, insanlara yakışıklı yalanlar lazım olur.

Organize İşler 2 Sazan Sarmalı yine Saruhan Noyan’ın maceralarını anlatıyor.

Organize İşler 2 oyuncuları

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği Organize İşler 2 Sazan Sarmalı filminin oyuncu kadrosu şöyle: Yılmaz Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ, Ezgi Mola, Bensu Soral, Rıza Kocaoğlu, Okan Çabalar, Güven Kıraç, Ahmet Mümtaz Taylan, Ersin Korkut, Erdem Baş, Mahir İpek, Ekin Türkmen, Atakan Çelik, Safa Sarı yer alıyor.

Organize İşler 2 filminin tanıtım fragmanı yayımlandı. Aşağıda izleyebilirsiniz. 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.