Benim Koleksiyonum sergisinde ünlü sanatçıların eserleri

25.03.2022
A+
A-

Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen “Benim Koleksiyonum” sergisi Türkiye’nin ünlü sanatçılarının eserlerini bir araya getirdi.

Benim Koleksiyonum sergisinde ünlü sanatçıların eserleri bir araya geldi. Küçükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen sergi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde (CKSM) açıldı. 

Türkiye’nin önde gelen sanatçılarının koleksiyonlarından derlenen ‘Benim Koleksiyonum’ başlıklı sergi, sanatseverlerle buluştu.

Sanat dünyası için oldukça prestijli bir sanat projesi olan sergi, Francisco Goya’dan, Salvador Dali’ye, Marcel Duchamp’tan Alberto Giacometti’ye, Bedri Rahmi Eyüboğlu’ndan Avni Arbaş’a dek dünyaca ünlü isimlerin eserlerine ev sahipliği yapıyor.

Koleksiyonundaki 13 baskıyı ‘Benim Koleksiyonum’ sergisinde sanatseverlerle buluşturan ve tüm sanatçılar adına söz alan sanat eğitimcisi Süleyman Saim Tekcan heyecanını sanatseverlerle paylaşarak, “ Çok mutluyum. Sizlerle bu baskıları burada buluşturmak şansına eriştim. Sergiye katkı sağlayan tüm sanatçıları ve koleksiyonerleri candan kutluyorum” diyerek, Belediye Başkanı Kemal Çebi’ye teşekkür etti.

Goya, Duschamp, Dali ve Giacometti baskıları bu sergide

Paris’te yaşayan Türk Ressam Onay Akbaş’ın koleksiyonundan Paris’ten bu sergi için getirilen Paris ekolünün efsane ismi Alberto Giacometti baskıları ve Bedri Rahmi Eyüboğlu desenleri, sanatçı Devabil Kara koleksiyonundan Türkiye’de ilk kez bu sergide görülen dada akımının önde gelen isimlerinden Marcel Duchamp baskıları, Doğan Paksoy koleksiyonundan orijinal Salvador Dali baskıları ile Süleyman Saim Tekcan koleksiyonundan sanat tarihinin en önemli isimlerinden Francisco Goya gravürleri; bu sergide yer alan önemli eserlerden birkaçı.

“Benim Koleksiyonum” adlı sergi 20 Nisan’a kadar her gün 09.00-19.00 saatleri arasında sanatseverlere açık olacak.

 

ETİKETLER:
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.