Saatleri Ayarlama Enstitüsü film oluyor

25.03.2022
A+
A-

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ünlü romanı Saatleri Ayarlama Enstitüsü sinemaya uyarlanacak.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü film oluyor. Edebiyat dünyamızın kült eserlerinden Ahmet Hamdi Tanpınar’ın Saatleri Ayarlama Enstitüsü romanı sinemaya uyarlanacak. 

Tv100’deki habere göre , Ahmet Hamdi Tanpınar’ın ‘Saatleri Ayarlama Enstitüsü’ adlı romanı Limon Yapım tarafından sinema filmi olarak uyarlanacak.

Habere göre, Limon Yapım’ın Tanpınar varislerinin temsilcisi ONK Ajans ile sürdürdüğü görüşmeler olumlu sonuçlandı.

Saatleri Ayarlama Enstitüsü romanının sinemaya uyarlanması için çalışmalar başladı. 

Limon Yapım’ın sahibi Hayri Aslan, Saatleri Ayarlama Enstitüsü filmi için uluslararası bir ortak yapım şirketi ile birlikte çalışacaklarını belirtti.

Hayri Aslan, Saatleri Ayarlama Enstitüsü filmi oyuncu kadrosuyla ilgili henüz bir bilgi vermedi. Hayri Aslan, oyuncu kadrosu belli olamasa da filmle ilgili yabancı bir yönetmenle görüştükleri bilgisini paylaştı. 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Ezgi dedi ki:

  Saatleri ayarlama enstitüsü romanı film oluyormuş çok sevindim.
  Limon film kadına şiddet konusunda sektöre çağrıda bulunmuştu.
  Geçen hafta okuduğum Çan Çiçeği Otel isimli Romanda Zakir adında şizofren bir karakterin hayal dünyasından kadın cinayetleri ve saplantılı aşk konularından bahsedilmiş severek okudum.

  1. Ezgi dedi ki:

   Limon filmin kadına şiddet konusunda çektiği video çok güzeldi.
   Çan Çiçeği Otel romanında gönül meselelerini hissettiğini zanneden şizofren Zakir karakterinin tanıklık ettiği olaylar Hikaye şeklinde anlatılmış.
   Yolcu Adam hikayesinde aldatılan bir adamın cinayetten vazgeçerek yolcu adama dönüşmesini anlatılmış.
   Ruj koleksiyoncusu hikayesinde saplantılı aşığın empati yaparak sevdiği kadını öldürmekten vazgeçip saplantılı aşk tedavisi görerek iyileşmesi anlatılmış.