Beren Saat Atiye adlı diziyle Netflix’te

25.03.2019
A+
A-

Baş rolünde Beren Saat’in rol aldığı Netflix dizisi Atiye’nin çekimleri başladı. Dizide Mehmet Günsür de rol alıyor.

Beren Saat Atiye adlı diziyle Netflix’te

Beren Saat Atiye adlı diziyle Netflix’te ekrana gelecek. Netflix’in yeni dizisi Atiye’nin çekimleri başladı. Atiye dizisinin oyuncu kadrosu Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi’den oluşuyor.

Beren Saat Atiye dizisinde ekrana gelmeye hazırlanıyor. Netflix’teki ikinci Türk orijinal dizisi Atiye’nin çekimleri başladı.

Atiye dizisi sekiz bölümden oluşuyor. Gizem-drama türündeki dizinin oyuncu kadrosu tamamlandı. Çekimlerine İstanbul’da başlandı. Dizinin çekimlerine başta Göbeklitepe olmak üzere Güneydoğu Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde devam edilecek. Atiye’nin bu yıl vizyona girmesi planlanıyor. 

OG Medya tarafından Onur Güvenatam’ın yaratıcılığında hayata geçirilen projenin baş yürütücülüğünü Özge Bağdatlıoğlu ve Jason George; yapımcılığını ise Alex Sutherland üstleniyor.

Dizinin senaryosu Jason George ve Nuran Evren Sit tarafından yazıldı. Atiye dizisinin yönetmen koltuğunda Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık yer alıyor. 

Atiye dizisinin konusu

Atiye dizisi, Şengül Boybaş’ın ‘Dünyanın Uyanışı’ adlı kitabından uyarlandı. Dizi, genç ve güzel ressam Atiye’nin sürükleyici ve mistik hikayesini konu alıyor.

Olaylar Anadolu topraklarından geçerek İstanbul’dan Göbeklitepe ve Nemrut’a uzanıyor. Dizide geçmişle gelecek, ruhsal olanla gerçek olan, keşifle dönüşüm iç içe geçiyor.

Dizide Atiye’yi Beren Saat canlandırıyor, Atiye ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat yaşamaktadır. Ancak bu sade ve mutlu hayat, dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle değişir.

Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder.

Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.